Bátorove Kosihy

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bátorove Kosihy

okr. Komárno

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bátorove Kosihy Batorove Kosihy
    Originální název:
    Original Name:
    Bátorove Kosihy
    Další názvy:
    Other Names:
    villa Kezcu (1156), terre Kezű, Kezu, Keszői, Bátor kezű, Bátorkeszeő, Vojnice (1948), Bátorove Kosihy (1993); maďarsky Bátorkeszi
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Komárno Komarno District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    47°49'49.74"N 18°24'42.58"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1156
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Barokový rímsko-katolícky kostol Navštívenia Panny Márie postavený v rokoch 1720 – 1728 na starších základoch s neskoršími úpravami
    - Pamätný liatinový obelisk - náhrobník rodiny Pálffyovcov z roku 1827
    - Pamätník obetiam I. a II. svetovej vojny
    - Pamätník bojov z roku 1848-1849
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Pôsobisko:
    - József Kováts, kalvínsky kňaz, pomológ
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.batorovekosihy.sk ; www.sturovoaokolie.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164551#497608Verze : 0
    MOD