Prosím o pomoc (RU)

Diskuse

Dobrý den,


nedávno mi z VUA Praha přišly kmenové listy mých předků sloužících v RU armádě. Z jednoho z nich však nejsem vůbec moudrý. Proto žádám kohokoliv, kdo má v tomto ohledu nějaké zkušenosti, o pomoc.
Můj prapradědeček byl 28. 7. 1914 zařazen k 1/18 Stabskumpanii. O co se jedná? Je to štáb 18 pěšího pluku (byl jeho členem), nebo štáb prvního praporu 18.IR?
Další problém se naskytl u záznamu o jeho vyznamenání. Záznam zní takto:


Erzatzreservist verleihen 1917 26.8.-für tapferes Verhalten vor dem Feinde die bronzene Tapferkeitsmedaille
/: k. u. k. 10. D. K. B. A=1956 v. 26.11.1917 :/ 50./1917
Tady by mi velmi pomohl překlad, nejsem němčiny příliš znalý. Hlavně by mě zajímalo, co znamená zkratka k.u.k 20. D.K.B.


Poslední problém se naskytl u jeho druhého vyznamenání.


Erzatzreservist verleihen 10.7.1918- in Anerliemung (nevím jistě, slovo je špatně čitelné) tapferen verhaltens vor den finde die bronzene tapferkeitsmedaille zum zweiten= male bei der Stabskom. d. 10.I.D. /:k.u.k. 10. I.D.K. Bef. 1314 v 10.7.1918 Feldpost 529 :/


Tady jsem asi nejvíce zmatený, protože absolutně nerozumím textu, jenom vím, že podruhé dostal bronzovou medaili za statečnost. Navíc jsem zmaten z posledního řádku. Číslo 529 měla podle mého zjištění polní pošta 21. pěšího pluku. Zde je ale zřejmě přisuzována k 10. I.D.K.


Pokud bude někdo cokoliv vědět nebo jen tušil, budu velmi vděčný, když se o tuto informaci se mnou podělí.


Děkuji
URL : https://www.valka.cz/Prosim-o-pomoc-RU-t176382#520284 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více