III. skupina Stíhací eskadry 1 [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

III. skupina Stíhací eskadry 1 [1943-1945]

3rd Group of the 1st Fighter Wing / III. Gruppe des Jagdgeschwaders 1 (III./JG 1)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    III. skupina Stíhací eskadry 1 3rd Group of the 1st Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    III. Gruppe des Jagdgeschwaders 1
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1943-08.05.1945 Stíhací eskadra 1
    01.04.1943-08.05.1945 1st Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1943-DD.05.1943 Deelen, ?
    DD.05.1943-07.11.1943 Leeuwarden, ?
    07.11.1943-DD.02.1944 Volkel, Fliegerhorst Volkel /
    DD.02.1944-07.04.1944 Mönchengladbach, ?
    07.04.1944-06.06.1944 Paderborn, ?
    06.06.1944-30.06.1944 Beauvais-Tillé, Fliegerhorst Beauvais-Tille /
    30.06.1944-05.07.1944 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
    05.07.1944-09.07.1944 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden /
    09.07.1944-05.08.1944 La Fére, ?
    05.08.1944-17.08.1944 Bretigny-Sur-Orge, Fliegerhorst Brétigny-sur-Orge /
    17.08.1944-28.08.1944 Vailly-sur-Aisne, ?
    28.08.1944-02.09.1944 Cerfontaines, ?
    02.09.1944-DD.09.1944 Burbach (Westerwald), ?
    DD.09.1944-08.10.1944 Fels am Wagram, ?
    08.10.1944-17.12.1944 Anklam, ?
    17.12.1944-13.01.1945 Rheine, Fliegerhorst Rheine /
    13.01.1945-17.01.1945 Strausberg, ?
    17.01.1945-19.01.1945 Schröttersburg, ?
    19.01.1945-21.01.1945 Thorn, ?
    21.01.1945-23.01.1945 Marienburg, ?
    23.01.1945-24.01.1945 Danzig-Langfuhr, ?
    24.01.1945-26.01.1945 Jesau, Fliegerhorst Jesau /
    26.01.1945-27.01.1945 Neukuhren, Einsatzhafen Neukuhren /
    27.01.1945-03.03.1945 Stolp-Rietz, ?
    03.03.1945-04.04.1945 Anklam, ?
    04.04.1945-27.04.1945 Lüneburg, Fliegerhorst Lüneburg /
    27.04.1945-30.04.1945 Rostock-Markgrafenheide, ?
    30.04.1945-08.05.1945 Leck, ?

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1943-25.07.1943 Leesmann, Karl Heinz (Hauptmann)
    26.07.1943-08.10.1943 Olejnik, Robert (Hauptmann)
    09.10.1943-27.04.1944 Eberle, Friedrich (Hauptmann)
    27.04.1944-31.05.1944 Grasser, Hartmann (Major)
    03.06.1944-07.06.1944 Weber, Karl Heinz (Hauptmann)
    07.06.1944-DD.06.1944 Grislawski, Alfred (Hauptmann)
    DD.06.1944-DD.08.1944 Woitke, Erich (Hauptmann)
    DD.07.1944-DD.08.1944 Buchholz, Erich (Oberleutnant)
    13.08.1944-DD.10.1944 Knoke, Heinz (Hauptmann)
    DD.10.1944-24.04.1945 Dähne, Paul Heinrich (Hauptmann)
    25.12.1944-05.05.1945 Moldenhauer, Harald (Hauptmann)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.04.1943-15.08.1944 7. letka Stíhací eskadry 1
    01.04.1943-15.08.1944 8. letka Stíhací eskadry 1
    01.04.1943-08.05.1945 9. letka Stíhací eskadry 1
    01.04.1943-08.05.1945 Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 1
    15.08.1944-08.05.1945 10. letka Stíhací eskadry 1
    15.08.1944-08.05.1945 11. letka Stíhací eskadry 1
    11.09.1944-DD.04.1945 12. letka Stíhací eskadry 1
    01.04.1943-15.08.1944 7th Squadron of the 1st Fighter Wing
    01.04.1943-15.08.1944 8th Squadron of the 1st Fighter Wing
    01.04.1943-08.05.1945 9th Squadron of the 1st Fighter Wing
    01.04.1943-08.05.1945 Staff of the 3rd Group of 1st Fighter Wing
    15.08.1944-08.05.1945 10th Squadron of the 1st Fighter Wing
    15.08.1944-08.05.1945 11th Squadron of the 1st Fighter Wing
    11.09.1944-DD.04.1945 12th Squadron of the 1st Fighter Wing
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/jagd/jg1.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/177888#524632Verze : 4
    MOD
    Avatar
    III. Gruppe:


    Gruppenkommandeure:


    Hptm Herbert Kijewski, 6.2.42 - 10.42
    Hptm Rudolf-Emil Schnoor, 10.42 - 11.42
    Maj Walter Spies, 10.42 - 31.3.43
    Maj Karl-Heinz Leesmann, 1.4.43 - 25.7.43
    Hptm Robert Olejnik, 26.7.43 - 8.10.43
    Hptm Friedrich Eberle, 9.10.43 - 27.4.44
    Maj Hartmann Grasser, 27.4.44 - 31.5.44
    Hptm Karl-Heinz Weber, 3.6.44 - 7.6.44
    Hptm Alfred Grislawski, 7.6.44 - 6.44
    Hptm Erich Woitke, 6.44 - 8.44
    Olt Erich Buchholz, 7.44 - 8.44
    Hptm Heinz Knoke, 13.8.44 - 10.44
    Hptm Erich Woitke, 10.44 - 24.12.44
    Hptm Harald Moldenhauer, 25.12.44 - 5.5.45


    zformována 1.42 v Husumu :


    Stab III./JG1 ze Stab Ergänzungsgruppe/JG52
    7./JG1 z částí Ergänzungsgruppe/JG2
    8./JG1 ze Einsatzstaffel/JG27
    9./JG1 ze Einsatzstaffel/JG52


    1.4.43 III./JG1 byla přejmenována na I./JG11:


    Stab III./JG1 se stal Stab I./JG11
    7./JG1 se stala 1./JG11
    8./JG1 se stala 2./JG11
    9./JG1 se stala 3./JG11


    znovu zformována 1.4.43 v Deelen :


    Stab III./JG1 nově
    7./JG1 nově
    8./JG1 nově
    9./JG1 nově


    15.8.44 Gruppe byla reorganizována a nyní měla:


    9./JG1 nezměněna
    10./JG1 ze staré 7./JG1
    11./JG1 ze staré 8./JG1


    11.9.44 12./JG1 byla zformována z 1./KG2, a Gruppe nyní měla 4 staffeln. 12./JG1 byla zrušena 4.45.


    Základny:


    1.42 - 31.3.43 Husum Bf 109E/F, Fw 190A
    1.4.43 - 5.43 Deelen Bf 109G
    5.43 - 7.11.43 Leeuwarden Bf 109G
    7.11.43 - 2.44 Volkel Bf 109G
    2.44 - 7.4.44 Mönchen-Gladbach Bf 109G
    7.4.44 - 6.6.44 Paderborn Bf 109G
    6.6.44 - 30.6.44 Beauvais-Tillé, Fliegerhorst Beauvais-Tille / Bf 109G
    30.6.44 - 5.7.44 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf / Bf 109G
    5.7.44 - 9.7.44 Wiesbaden-Erbenheim Bf 109G
    9.7.44 - 5.8.44 La Fére Bf 109G
    5.8.44 - 17.8.44 Bretigny-Sur-Orge, Fliegerhorst Brétigny-sur-Orge / Bf 109G
    17.8.44 - 28.8.44 Vailly-sur-Aisne Bf 109G
    28.8.44 - 2.9.44 Cerfontaines Bf 109G
    2.9.44 - 9.44 Burbach, near Westerwald Bf 109G
    9.44 - 8.10.44 Fels am Wagram Bf 109G
    8.10.44 - 17.12.44 Anklam Bf 109G
    17.12.44 - 13.1.45 Rheine Bf 109G
    13.1.45 - 17.1.45 Strausberg Bf 109G
    17.1.45 - 19.1.45 Schröttersburg Bf 109G/K
    19.1.45 - 21.1.45 Thorn Bf 109G/K
    21.1.45 - 23.1.45 Marienburg Bf 109G/K
    23.1.45 - 24.1.45 Danzig-Langfuhr Bf 109G/K
    24.1.45 - 26.1.45 Jesau Bf 109G/K
    26.1.45 - 27.1.45 Neukuhren Bf 109G/K
    27.1.45 - 3.3.45 Stolp-Rietz Bf 109G/K
    3.3.45 - 4.4.45 Anklam Bf 109G/K
    4.4.45 - 27.4.45 Lüneburg Bf 109G/K
    27.4.45 - 30.4.45 Rostock-Markgrafenheide Bf 109G/K
    30.4.45 - 8.5.45 Leck Bf 109G/K
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/177888#1502Verze : 0
    MOD