I. skupina Stíhací eskadry 3 [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

I. skupina Stíhací eskadry 3 [1942-1945]

1st Group of the 3rd Fighter Wing / I. Gruppe des Jagdgeschwaders 3 (I./JG 3)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    I. skupina Stíhací eskadry 3 1st Group of the 3rd Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    I. Gruppe des Jagdgeschwaders 3
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    DD.01.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.03.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.01.1942-31.01.1945 Stíhací eskadra 3
    DD.01.1942-31.01.1945 3rd Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.01.1942-26.04.1942 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden /
    26.04.1942-06.05.1942 Charkov, ?
    06.05.1942-14.05.1942 Zolote Pole, Feldflugplatz Zürichtal /
    14.05.1942-27.05.1942 Čuhujiv, Fliegerhorst Tschugujew /
    27.05.1942-22.06.1942 Jaruga, ?
    23.06.1942-04.07.1942 Ščigry, Feldflugplatz Schtschigry /
    04.07.1942-15.07.1942 Gortschetnoje, ?
    15.07.1942-18.07.1942 Millerovo, Fliegerhorst Millerowo /
    18.07.1942-27.07.1942 Morozovsk, Fliegerhorst Morosowskaja /
    27.07.1942-10.08.1942 Frolow, ?
    10.08.1942-07.09.1942 Tusow, ?
    24.09.1942-28.11.1942 Stalingrad, Flugplatz Pitomnik /
    28.11.1942-23.12.1942 Morozovsk, Morosowskaja-West
    23.12.1942-03.01.1943 Morozovsk, Morosowskaja-Süd
    03.01.1943-06.01.1943 Tacinskaja, Fliegerhorst Tazinskaja /
    06.01.1943-20.01.1943 Schachty, ?
    DD.02.1943-DD.04.1943 Döberitz, ?
    DD.04.1943-31.08.1943 Mönchengladbach, ?
    31.08.1943-21.10.1943 Bönninghardt, ?
    21.10.1943-09.01.1944 Lille, Flugplatz Lille-Vendeville /
    09.01.1944-28.02.1944 Mönchengladbach, ?
    28.02.1944-06.06.1944 Burg, Fliegerhorst Burg /
    06.06.1944-11.06.1944 Bad Lippspringe, ?
    11.06.1944-12.06.1944 Metz, ?
    12.06.1944-15.06.1944 Champfleury, ?
    15.06.1944-27.06.1944 Friéres, ?
    27.06.1944-08.07.1944 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
    08.07.1944-31.07.1944 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
    01.08.1944-13.08.1944 Burg, Fliegerhorst Burg /
    13.08.1944-18.09.1944 Borkheide, ?
    18.09.1944-27.09.1944 Dortmund, ?
    27.09.1944-04.10.1944 Borkheide, ?
    04.10.1944-18.11.1944 Erfurt-Bindersleben, ?
    18.11.1944-24.11.1944 Werl, ?
    24.11.1944-22.01.1945 Paderborn, ?
    22.01.1945-10.02.1945 Stettin-Altdamm, ?
    10.02.1945-03.03.1945 Pinnow, ?
    03.03.1945-31.03.1945 Neubrandenburg, ?

    Velitel:
    Commander:
    DD.01.1942-01.03.1942 ?, ? ( ? )
    01.03.1942-DD.08.1942 Michalek, Georg (Hauptmann)
    18.08.1942-30.01.1944 Quaet-Faslem, Klaus (Major)
    02.10.1942-02.11.1942 Mertens, Helmut (Oberleutnant)
    01.02.1944-07.02.1944 Wehren, Joachim von (Hauptmann)
    08.02.1944-25.02.1944 Haiböck, Josef (Hauptmann)
    25.02.1944-11.04.1944 Langer, ? (Major)
    14.04.1944-30.06.1944 Mertens, Helmut (Hauptmann)
    01.07.1944-30.10.1944 Laube, Ernst (Hauptmann)
    30.10.1944-26.11.1944 Haase, Horst (Hauptmann)
    27.11.1944-02.12.1944 Wirges, Albert (Hauptmann)
    DD.12.1944-31.03.1945 Siedl, Alfred (Oberleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.01.1942-31.03.1945 1. letka Stíhací eskadry 3
    DD.01.1942-31.03.1945 2. letka Stíhací eskadry 3
    DD.01.1942-31.03.1945 3. letka Stíhací eskadry 3
    DD.01.1942-31.03.1945 Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 3
    10.09.1944-19.02.1945 4. letka Stíhací eskadry 3
    DD.01.1942-31.03.1945 1st Squadron of the 3rd Fighter Wing
    DD.01.1942-31.03.1945 2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
    DD.01.1942-31.03.1945 3rd Squadron of the 3rd Fighter Wing
    DD.01.1942-31.03.1945 Staff of the 1st Group of 3rd Fighter Wing
    10.09.1944-19.02.1945 4th Squadron of the 3rd Fighter Wing
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/jagd/jg3.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/177892#524571Verze : 1
    MOD
    Avatar
    I. Gruppe:


    Gruppenkommandeure:


    Maj Otto Heinrich von Houwald, 1.5.39 - 31.10.39
    Hptm Günther Lützow, 3.11.39 - 21.8.40
    Olt Lothar Keller, 24.8.40 - 27.8.40
    Hptm Hans von Hahn, 27.8.40 - 15.1.42
    Hptm Georg Michalek, 1.3.42 - 31.8.42
    Maj Klaus Quaet-Faslem, 31.8.42 - 30.1.44
    Hptm Joachim von Wehren, 1.2.44 - 7.2.44
    Hptm Josef Haiböck, 8.2.44 - 25.2.44
    Maj Dr. Langer, 25.2.44 - 11.4.44
    Hptm Helmut Mertens, 14.4.44 - 30.6.44
    Hptm Ernst Laube, 1.7.44 - 30.10.44
    Hptm Horst Haase, 30.10.44 - 26.11.44
    Hptm Albert Wirges, 27.11.44 - 2.12.44
    Olt Alfred Siedl, 12.44 - 31.3.45


    zformována 1.5.39 v Zerbst ze II./JG231 :


    Stab I./JG3 ze Stab II./JG231
    1./JG3 ze 4./JG231
    2./JG3 ze 5./JG231
    3./JG3 ze 6./JG231


    15.1.42 změněna na II./JG1:


    Stab I./JG3 se stal Stab II./JG1:
    1./JG3 se stala 4./JG1
    2./JG3 se stala 5./JG1
    3./JG3 se stala 6./JG1


    znovu zformována 1.42 v Wiesbaden-Erbenheim :


    Stab I./JG3 ze Stab Ergänzungsgruppe/JG3
    1./JG3 ze Einsatzstaffel/JG3
    2./JG3 nově
    3./JG3 nově


    10.9.44 I./JG3 byla rozšířena na 4 staffeln:


    1./JG3 nezměněna
    2./JG3 nezměněna
    3./JG3 nezměněna
    4./JG3 nově


    4./JG3 byla zrušena 19.2.45 a I./JG3 byla zrušena 31.3.45.


    Základny:


    1.5.39 - 26.8.39 Zerbst Bf 109E
    26.8.39 - 3.9.39 Brandis Bf 109E
    3.9.39 - 22.9.39 Schafstädt Bf 109E
    23.9.39 - 3.11.39 Merseburg Bf 109E
    3.11.39 - 13.1.40 Zerbst Bf 109E
    13.1.40 - 5.2.40 Peppenhofen Bf 109E
    5.2.40 - 11.5.40 Bonn-Hangelar Bf 109E
    11.5.40 - 14.5.40 Elsenborn/Rauhe Knipp Bf 109E
    14.5.40 - 17.5.40 Hargimont Bf 109E
    17.5.40 - 21.5.40 Philippeville Bf 109E
    21.5.40 - 23.5.40 Cambrai-Niergnies Bf 109E
    23.5.40 - 24.5.40 Cambrai-Süd Bf 109E
    24.5.40 - 4.6.40 Montecouvez Bf 109E
    4.6.40 - 11.6.40 Berneuil Bf 109E
    11.6.40 - 13.6.40 Brombos Bf 109E
    13.6.40 - 16.6.40 Etrepagny-les-Andelys Bf 109E
    16.6.40 - 20.6.40 Merville Bf 109E
    20.6.40 - 23.6.40 Le Mans Bf 109E
    23.6.40 - 31.7.40 Grandvilliers Bf 109E
    1.8.40 - 20.9.40 Colembert Bf 109E
    20.9.40 - 24.10.40 St. Omer-Wizernes Bf 109E
    24.10.40 - 26.10.40 Cujot Bf 109E
    26.10.40 - 16.2.41 St. Omer-Wizernes Bf 109E
    16.2.41 - 5.5.41 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen / Bf 109E
    5.5.41 - 9.6.41 St. Pol-Brias Bf 109E
    9.6.41 - 18.6.41 Breslau-Gandau Bf 109E/F
    18.6.41 - 30.6.41 Zamocs-Dub Bf 109F
    30.6.41 - 9.7.41 Luzk Bf 109F
    9.7.41 - 20.7.41 Polonnoje Bf 109F
    20.7.41 - 28.7.41 Berditschew Bf 109F
    28.7.41 - 2.9.41 Bjelaja-Zerkow Bf 109F
    2.9.41 - 14.9.41 Alexandrija Bf 109F
    14.9.41 - 12.12.42 Magdeburg-Ost Bf 109F
    13.12.41 - 15.1.42 Katwijk Bf 109F
    1.42 - 26.4.42 Wiesbaden-Erbenheim Bf 109F
    26.4.42 - 6.5.42 Charkow Bf 109F
    6.5.42 - 14.5.42 Zürichtal Bf 109F
    14.5.42 - 27.5.42 Tschugujew Bf 109F
    27.5.42 - 22.6.42 Jaruga Bf 109F
    23.6.42 - 4.7.42 Schtschigry Bf 109F
    4.7.42 - 15.7.42 Gortschetnoje Bf 109F
    15.7.42 - 18.7.42 Millerowo Bf 109F/G
    18.7.42 - 27.7.42 Morosowskaja Bf 109F/G
    27.7.42 - 10.8.42 Frolow Bf 109F/G
    10.8.42 - 7.9.42 Tusow Bf 109G
    24.9.42 - 28.11.42 Pitomnik Bf 109G
    28.11.42 - 23.12.42 Morosowskaja-West Bf 109G
    23.12.42 - 3.1.43 Morosowskaja-Süd Bf 109G
    3.1.43 - 6.1.43 Tazinskaja Bf 109G
    6.1.43 - 20.1.43 Schachty Bf 109G
    2.43 - 4.43 Döberitz Bf 109G
    4.43 - 31.8.43 Mönchen-Gladbach Bf 109G
    31.8.43 - 21.10.43 Bönninghardt Bf 109G
    21.10.43 - 9.1.44 Vendeville Bf 109G
    9.1.44 - 28.2.44 Mönchen-Gladbach Bf 109G
    28.2.44 - 6.6.44 Burg (blízko Magdeburgu) Bf 109G
    6.6.44 - 11.6.44 Lippspringe Bf 109G
    11.6.44 - 12.6.44 Metz Bf 109G
    12.6.44 - 15.6.44 Champfleury Bf 109G
    15.6.44 - 27.6.44 Friéres Bf 109G
    27.6.44 - 8.7.44 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf / Bf 109G
    8.7.44 - 31.7.44 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh / Bf 109G
    1.8.44 - 13.8.44 Burg (blízko Magdeburgu) Bf 109G
    13.8.44 - 18.9.44 Borkheide Bf 109G
    18.9.44 - 27.9.44 Dortmund Bf 109G
    27.9.44 - 4.10.44 Borkheide Bf 109G
    4.10.44 - 18.11.44 Erfurt-Bindersleben Bf 109G
    18.11.44 - 24.11.44 Werl Bf 109G
    24.11.44 - 22.1.45 Paderborn Bf 109G
    22.1.45 - 10.2.45 Stettin-Altdamm Bf 109G/K
    10.2.45 - 3.3.45 Pinnow Bf 109G/K
    3.3.45 - 31.3.45 Neubrandenburg Bf 109G/K
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/177892#1526Verze : 0
    MOD