I. skupina Stíhací eskadry 51 [1939-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

I. skupina Stíhací eskadry 51 [1939-1945]

1st Group of the 51st Fighter Wing / I. Gruppe des Jagdgeschwaders 51 (I./JG 51)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    I. skupina Stíhací eskadry 51 1st Group of the 51st Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    I. Gruppe des Jagdgeschwaders 51
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.05.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    I. skupina Stíhací eskadry 233 1st Group of the 233rd Fighter Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    23.04.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.05.1939-25.11.1939 ?
    25.11.1939-23.04.1945 Stíhací eskadra 51
    01.05.1939-25.11.1939 ?
    25.11.1939-23.04.1945 51st Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    01.05.1939-26.08.1939 Bad Aibling, Fliegerhorst Bad Aibling /
    26.08.1939-23.09.1939 Eutingen, ?
    23.09.1939-26.10.1939 Špýr, Fliegerhorst Speyer /
    26.10.1939-22.03.1940 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
    22.03.1940-13.05.1940 Krefeld, ?
    13.05.1940-16.05.1940 Dünstekoven, ?
    16.05.1940-20.05.1940 Neufchateau, ?
    20.05.1940-22.05.1940 Guise, ?
    22.05.1940-02.06.1940 Tupigny, ?
    02.06.1940-06.06.1940 Le Cateau, ?
    06.06.1940-08.06.1940 Saint-Pol, ?
    08.06.1940-10.06.1940 Saint-Omer, Airfield Arques /
    10.06.1940-21.06.1940 Schortens, Fliegerhorst Jever /
    21.06.1940-12.07.1940 Leeuwarden, ?
    12.07.1940-20.11.1940 Saint-Inglevert, Flugplatz Saint-Inglevert (a/and Landeplatz Pihen) /
    20.11.1940-07.12.1940 Coquelles, ?
    07.12.1940-08.12.1940 Krefeld, ?
    08.12.1940-09.02.1941 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
    09.02.1941-09.03.1941 Abbeville, Fliegerhorst Abbeville-Drucat /
    09.03.1941-25.05.1941 Coquelles, ?
    25.05.1941-DD.06.1941 Krefeld, ?
    DD.06.1941-01.07.1941 Starawies, ?
    01.07.1941-DD.07.1941 Stary Bychow, ?
    DD.07.1941-05.08.1941 Smolensk, Fliegerhorst Smolensk-Nord /
    05.08.1941-18.09.1941 Šatalovo, Flugplatz Schatalowka West /
    18.09.1941-DD.11.1941 Dno, Flugplatz Griwotschki /
    DD.11.1941-DD.01.1942 Staraja Russa, Fliegerhorst Staraja Russa /
    DD.01.1942-DD.04.1942 Szolzy, ?
    DD.04.1942-DD.06.1942 Rjelbitzy, ?
    DD.06.1942-DD.08.1942 Orel, Fliegerhorst Orel-Nord /
    DD.08.1942-06.09.1942 Jesau, Fliegerhorst Jesau /
    06.09.1942-DD.10.1942 Ljuban, ?
    DD.10.1942-DD.03.1943 Wyasma-Süd, ?
    DD.03.1943-DD.05.1943 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
    DD.05.1943-02.08.1943 Orel, ?
    02.08.1943-DD.08.1943 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
    DD.08.1943-DD.10.1943 Poltava, Fliegerhorst Poltawa /
    DD.10.1943-DD.12.1943 Orša, Fliegerhorst Orscha /
    DD.12.1943-29.03.1944 Bobrujsk, Flughafen Bobruisk /
    29.03.1944-25.06.1944 Orša, Fliegerhorst Orscha /
    25.06.1944-26.06.1944 Dokudowo, ?
    26.06.1944-27.06.1944 Bojary, ?
    27.06.1944-01.07.1944 Puchowitschi, ?
    01.07.1944-02.07.1944 Pinsk, Einsatzhafen Pinsk /
    02.07.1944-25.07.1944 Krzewica, ?
    25.07.1944-DD.08.1944 Okecie, ?
    DD.08.1944-DD.10.1944 Kroszewo, ?
    DD.10.1944-DD.11.1944 Lobellen, ?
    DD.11.1944-DD.11.1944 Zichenau, ?
    DD.11.1944-23.01.1944 Libava, Fliegerhorst Libau /
    23.01.1944-24.03.1945 Danzig-Langfuhr, ?
    24.03.1945-14.04.1945 Donskoje, Einsatzhafen Brüsterort /
    DD.04.1945-23.04.1945 Junkertroylhof, ?

    Velitel:
    Commander:
    01.05.1939-31.10.1939 Berg, Ernst Freiherr von (Major)
    01.11.1939-17.10.1940 Brustellin, Hans Heinrich (Hauptmann)
    17.08.1940-23.09.1940 Leppla, Richard (Oberleutnant)
    18.10.1940-25.08.1941 Joppien, Hermann Friedrich (Hauptmann)
    26.08.1941-02.05.1942 Hachfeld, Wilhelm (Hauptmann)
    03.05.1942-31.05.1942 Fözö, Josef (Hauptmann)
    01.06.1942-14.12.1942 Krafft, Heinrich (Hauptmann)
    15.12.1942-17.01.1943 Busch, Rudolf (Hauptmann)
    18.01.1943-28.12.1944 Leie, Erich (Major)
    29.12.1944-23.04.1945 Schack, Günther (Hauptmann)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/jagd/jg51.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/177973#524457Verze : 2
    MOD
    Avatar
    I. Gruppe:


    Zformována 1.5.39 v Bad Aibling ze I./JG233 :


    Stab I./JG51 ze Stab I./JG233
    1./JG51 ze 1./JG233
    2./JG51 ze 2./JG233
    3./JG51 ze 3./JG233


    25.6.44 2./JG51 přesunuta do Říše, kde se sloučila s IV./JG3, s novým označením 16./JG3 od 10.8.44.
    1.45 I./JG51 byla rozšířena na 4 staffeln:


    1./JG51 nezměněna
    2./JG51 zformována v Danzig-Langfuhr (15.1.45)
    3./JG51 nezměněna
    4./JG51 zformována (24.1.45)


    II./JG51 zrušena 23.4.45 (4./JG51 převděpodobně nebyla nikdy plně zformována).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/177973#1625Verze : 1
    MOD