Šibau, Saičiró

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Šibau, Saičiró

Saichiro Shibau / 芝生佐市郎

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šibau Shibau
    Jméno:
    Given Name:
    Saičiró Saichiro
    Jméno v originále:
    Original Name:
    芝生佐市郎 / しばう・さいちろう
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    09.05.1873 ?, prefektura Tokušima /
    09.05.1873 ?, Tokushima Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.08.1943 ?
    DD.08.1943 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník štábu: 12. divize
    velitel: Pevnost zálivu Jinhae
    Chief of Staff: 12th Division
    Commander: Jinhae Bay Fortress
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    sakurataro.org;
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178038#523953Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šibau Shibau
    Jméno:
    Given Name:
    Saičiró Saichiro
    Jméno v originále:
    Original Name:
    芝生佐市郎 / しばう・さいちろう
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-01.01.1895 vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-25.12.1897 Vojenská delostrelecká technická škola
    13.12.1899-28.11.1902 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-01.01.1895 Military Academy
    DD.MM.RRRR-25.12.1897 Army Artillery Engineering School
    13.12.1899-28.11.1902 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.05.1895 podporučík
    25.10.1897 poručík
    12.11.1900 kapitán
    01.03.1905 major
    30.11.1910 podplukovník
    25.05.1915 plukovník
    25.07.1919 generálmajor
    04.02.1924 generálporučík
    22.05.1895 Second Lieutenant
    25.10.1897 Lieutenant
    12.11.1900 Captain
    01.03.1905 Major
    30.11.1910 Lieutenant Colonel
    25.05.1915 Colonel
    25.07.1919 Major General
    04.02.1924 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    25.05.1915-25.07.1916 Velitel : Geografická sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    25.07.1916-25.07.1919 Velitel : 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    25.07.1919-23.02.1920 Velitel : Pevnost zálivu Jinhae


    22.05.1895-DD.MM.RRRR Ženijný prapor Imperiálnej gardy
    25.11.1898-DD.MM.RRRR Študentský zbor Vojenskej akadémie
    06.12.1902-DD.MM.RRRR Ženijný prapor Imperiálnej gardy
    18.11.1903-18.05.1904 pridelený k Ministerstvu vojny
    18.05.1904-08.09.1904 náčelník sekcie ? Ministertsva vojny
    08.09.1904-28.01.1905 pridelený k Imperiálnemu hlavnému velitelstvu
    28.01.1905-23.10.1907 štáb 2. divízie Imperiálnej gardy
    23.10.1907-13.11.1907 pridelený k 12. divízii
    13.11.1907-DD.MM.RRRR náčelník štábu 12. divízie
    30.11.1910-22.01.1912 velitel 5. ženijného praporu
    22.01.1912-DD.MM.RRRR inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
    31.01.1912-DD.MM.RRRR inštruktor, Námorné vojnové kolégium
    25.05.1915-25.07.1916 náčelník Geografická sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    25.05.1916-25.07.1919 náčelník 11. sekce (spojení) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    25.07.1919-23.02.1920 velitel pevnosti zálivu Jinhae
    23.02.1920-28.10.1928 pridelený k preprave Vladivostockých Expedičných sil
    28.10.1928-02.11.1922 náčeleník prepravy Vladivostockých Expedičných sil
    02.11.1922-24.11.1922 pridelený k 1. divízii
    24.11.1922-04.02.1924 pridelený k 8. divízii
    04.02.1924-DD.MM.RRRR rezerva
    25.05.1915-25.07.1916 Commander : Geography Section of the Land Surveying Department Army General Staff
    25.07.1916-25.07.1919 Commander : 11th Section (Communication) 3rd Bureau of the Imperial Army General Staff Office
    25.07.1919-23.02.1920 Commander : Jinhae Bay Fortress


    22.05.1895-DD.MM.RRRR Guards Engineer Battalion
    25.11.1898-DD.MM.RRRR Military Academy Student Corps
    06.12.1902-DD.MM.RRRR Guards Engineer Battalion
    18.11.1903-18.05.1904 Attached to Army Ministry
    18.05.1904-08.09.1904 Section Chief? Army Ministry
    08.09.1904-28.01.1905 Attached to Imperial Headquarters
    28.01.1905-23.10.1907 Staff 2nd Imperial Guards Division
    23.10.1907-13.11.1907 Attached to 12th Division
    13.11.1907-DD.MM.RRRR Chief of Staff 12th Division
    30.11.1910-22.01.1912 5th Engineer Battalion Commander
    22.01.1912-DD.MM.RRRR Army Artillery Engineering School Instructor
    31.01.1912-DD.MM.RRRR Naval War College Instructor
    25.05.1915-25.07.1916 Head of Geography Section of the Land Surveying Department Army General Staff
    25.05.1916-25.07.1919 Head of 11th Section (Communication) 3rd Bureau of the Imperial Army General Staff Office
    25.07.1919-23.02.1920 Jinhae Bay Fortress Commander
    23.02.1920-28.10.1928 Attached to Vladivostok Transport Expeditionary Forces
    28.10.1928-02.11.1922 Chief of Transport Vladivostok Expeditionary Forces
    02.11.1922-24.11.1922 Attached to 1st Division
    24.11.1922-04.02.1924 Attached to 8th Division
    04.02.1924-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 4. třídy
    Order of Golden Kite 4th Class
    功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
    -


    07.11.1915
    Řád Zlatého luňáka 3. třídy
    Order of Golden Kite 3rd Class
    功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
    -


    07.11.1915
    Řád Posvátného pokladu 1. třídy
    Order of Sacred Treasure 1st Class
    瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
    2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
    旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
    -


    01.11.1920
    Řád Zlatého luňáka 2. třídy
    Order of Golden Kite 2nd Class
    功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/芝生佐市郎
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178038#523980Verze : 3
    MOD