IV. skupina Stíhací eskadry 54 [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

IV. skupina Stíhací eskadry 54 [1943-1945]

4th Group of the 54th Fighter Wing / IV. Gruppe des Jagdgeschwaders 54 (IV./JG 54)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    IV. skupina Stíhací eskadry 54 4th Group of the 54th Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    IV. Gruppe des Jagdgeschwaders 54
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    DD.07.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    07.02.1945
    Nástupce:
    Successor:
    II. skupina Stíhací eskadry 7 2nd Group of the 7th Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.07.1943-07.02.1945 Stíhací eskadra 54
    DD.07.1943-07.02.1945 54th Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.07.1943-DD.08.1943 Jesau, Fliegerhorst Jesau /
    DD.08.1943-DD.09.1943 Siverskij, Fliegerhorst Siwerskaja /
    DD.09.1943-DD.12.1943 Idrica, Feldflugplatz Idriza /
    DD.12.1943-DD.01.1944 Dno, Flugplatz Griwotschki /
    DD.01.1944-25.02.1944 Pskov, Feldflugplatz Pleskau-Süd /
    25.02.1944-29.03.1944 Dorpat, ?
    29.03.1944-20.04.1944 Lvov, Fliegerhorst Lemberg-Sknilow /
    20.04.1944-15.05.1944 Konstanca, Fliegerhorst Constanţa-Mamaia /
    15.05.1944-19.05.1944 Roman, Einsatzhafen Roman /
    19.05.1944-29.05.1944 Leipzig, Feldflugplatz Leipzig /
    29.05.1944-09.06.1944 Landau, ?
    09.06.1944-27.06.1944 Illesheim, Fliegerhorst Illesheim /
    27.06.1944-03.07.1944 Baranowitschi, Fliegerhorst Baranowitschi /
    03.07.1944-23.07.1944 Lublin, ?
    23.07.1944-27.07.1944 Deblin-Irena, ?
    27.07.1944-21.08.1944 Piastow, ?
    21.08.1944-DD.08.1944 Trakehnen, ?
    DD.08.1944-06.09.1944 Nasielsk, ?
    06.09.1944-14.09.1944 Zichenau, Landeplatz Zichenau /
    14.09.1944-18.09.1944 Falkenberg/Elster, Einsatzhafen Alt-Lönnewitz /
    18.09.1944-07.10.1944 Lünne, Einsatzhafen Plantlünne /
    07.10.1944-19.11.1944 Mörtitz, ?
    19.11.1944-21.11.1944 Münster, Fliegerhorst Münster-Handorf /
    21.11.1944-DD.01.1945 Vörden, ?
    DD.01.1945-07.02.1945 Gardelegen, ?

    Velitel:
    Commander:
    DD.07.1943-30.07.1943 Rudorffer, Erich (Hauptmann)
    30.07.1943-DD.02.1944 Sinner, Rudolf (Hauptmann)
    11.02.1944-25.02.1944 Schnell, Siegfried (Hauptmann)
    DD.03.1944-DD.05.1944 Koall, Gerhard (Hauptmann)
    DD.05.1944-30.09.1944 Späte, Wolfgang (Major)
    01.10.1944-07.02.1945 Klemm, Rudolf (Hauptmann)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/jagd/jg54.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178054#524027Verze : 1
    MOD
    Avatar
    IV. Gruppe:


    Gruppenkommandeure:


    Hptm Erich Rudorffer, 7.43 - 30.7.43
    Hptm Rudolf Sinner, 30.7.43 - 2.44
    Hptm Siegfried Schnell, 11.2.44 - 25.2.44
    Hptm Gerhard Koall, 3.44 - 5.44
    Maj Wolfgang Späte, 5.44 - 30.9.44
    Hptm Rudolf Klemm, 1.10.44 - 2.45
    Hptm Fritz-Karl Schloßstein, 3.45 - 4.45


    Zformována 7.43 v Jesau z částí 4./JG54 :


    Stab IV./JG54 nový
    10./JG54 nová
    11./JG54 nová
    12./JG54 nová


    Reorganizována 8.44 (stará 12./JG54 se stala částí III./JG54):


    13./JG54 ze staré 10./JG54
    14./JG54 ze staré 11./JG54
    15./JG54 ze 4./JG54
    16./JG54 ze 6./JG54


    7.2.45 přejmenována na II./JG7:


    Stab IV./JG54 se stal Stab II./JG7
    13./JG54 se stala 5./JG7
    14./JG54 se stala 6./JG7
    15./JG54 se stala 7./JG7
    16./JG54 se stala 8./JG7


    Základny:


    7.43 - 8.43 Jesau Bf 109G
    8.43 - 9.43 Siwerskaya Bf 109G
    9.43 - 12.43 Idriza Bf 109G
    12.43 - 1.44 Dno Bf 109G
    1.44 - 25.2.44 Pleskau Bf 109G
    25.2.44 - 29.3.44 Dorpat Bf 109G
    29.3.44 - 20.4.44 Lemberg Bf 109G
    20.4.44 - 15.5.44 Mamaia Bf 109G
    15.5.44 - 19.5.44 Roman Bf 109G
    19.5.44 - 29.5.44 Leipzig/Romania Bf 109G
    29.5.44 - 9.6.44 Landau Bf 109G
    9.6.44 - 27.6.44 Illesheim Bf 109G, Fw 190A
    27.6.44 - 3.7.44 Baranowitschi Fw 190A
    3.7.44 - 23.7.44 Lublin Fw 190A
    23.7.44 - 27.7.44 Deblin-Irena Fw 190A
    27.7.44 - 21.8.44 Piastow Fw 190A
    21.8.44 - 8.44 Trakehnen Fw 190A
    8.44 - 6.9.44 Nasielsk Fw 190A
    6.9.44 - 14.9.44 Zichenau Fw 190A
    14.9.44 - 18.9.44 Alt-Lönnewitz Fw 190A
    18.9.44 - 7.10.44 Lünne, Einsatzhafen Plantlünne / Fw 190A
    7.10.44 - 19.11.44 Mörtitz Fw 190A
    19.11.44 - 21.11.44 Münster-Handorf Fw 190A
    21.11.44 - 1.45 Vörden Fw 190A
    1.45 - 2.45 Gardelegen Fw 190A
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178054#1613Verze : 0
    MOD