18. střelecká divize [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

18. střelecká divize [1942-1945]

18th Rifle Division / 18-я стрелковая дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    18. střelecká divize 18th Rifle Division
    Originální název:
    Original Name:
    18-я стрелковая дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    DD.02.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    16. ženijní brigáda 16th Engineer Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.MM.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    12.07.1942-DD.07.1942 4. tanková armáda
    DD.07.1942-01.10.1942 1. záložní armáda
    01.10.1942-01.01.1943 2. úderná armáda
    01.01.1943-01.01.1944 8. armáda
    01.01.1944-01.04.1944 110. střelecký sbor
    01.04.1944-01.07.1944 99. střelecký sbor
    01.07.1944-01.10.1944 7. armáda
    01.01.1945-01.01.1945 19. armáda
    01.01.1945-DD.05.1945 132. střelecký sbor
    12.07.1942-DD.07.1942 4th Tank Army
    DD.07.1942-01.10.1942 1st Reserve Army
    01.10.1942-01.01.1943 2nd Shock Army
    01.01.1943-01.01.1944 8th Army
    01.01.1944-01.04.1944 110th Rifle Corps
    01.04.1944-01.07.1944 99th Rifle Corps
    01.07.1944-01.10.1944 7th Army
    01.01.1945-01.01.1945 19th Army
    01.01.1945-DD.05.1945 132nd Rifle Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    28.02.1942-22.08.1942 Seregin, Ivan Fedotovič (Polkovnik / Полковник)
    22.08.1942-21.09.1942 Strebkov, P .D. (Podpolkovnik / Подполковник)
    21.09.1942-20.11.1943 Ovčinnikov, Michail Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    21.11.1943-25.08.1944 Absaljamov, Minzakir Abdurachmanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    26.08.1944-11.05.1945 Poluveškin, Pjotr Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/XFHO3A
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178082#524018Verze : 0
    MOD