Šóda, Tódži

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Šóda, Tódži

Toji Shoda / 庄田藤治

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šóda Shōda
    Jméno:
    Given Name:
    Tódži Tōji
    Jméno v originále:
    Original Name:
    庄田藤治 / しょうだ・とうじ
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    09.11.1869 ?, prefektura Fukui /
    09.11.1869 ?, prefektura Fukui /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    17.05.1945 ?
    17.05.1945 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: pevnost zálivu Jinhae
    velitel: Pevnost Keelung
    Commander: Jinhae Bay Fortress
    Commander: Keelung Fortress
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    sakurataro.org;
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178130#524118Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šóda Shōda
    Jméno:
    Given Name:
    Tódži Tōji
    Jméno v originále:
    Original Name:
    庄田藤治 / しょうだ・とうじ
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-25.07.1893 vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-28.11.1896 Vojenská delostrelecká technická škola
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-25.07.1893 Military Academy
    DD.MM.RRRR-28.11.1896 Army Artillery Engineering School
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    07.03.1894 podporučík
    20.05.1895 poručík
    25.10.1897 kapitán
    16.11.1904 major
    01.07.1906 podplukovník
    09.07.1914 plukovník
    20.11.1918 generálmajor
    06.08.1923 generálporučík
    07.03.1894 Second Lieutenant
    20.05.1895 Lieutenant
    25.10.1897 Captain
    16.11.1904 Major
    01.07.1906 Lieutenant Colonel
    09.07.1914 Colonel
    20.11.1918 Major General
    06.08.1923 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    10.08.1915-20.11.1918 Velitel : Kreslící sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    15.08.1922-06.08.1923 Velitel : Pevnost zálivu Jinhae


    07.03.1894-DD.MM.RRRR 3. ženijný prapor
    14.11.1896-DD.MM.RRRR Adjutant 3. ženijný prapor
    16.04.1897-25.10.1897 Ženijný študentský zbor
    25.10.1897-DD.MM.RRRR 3. ženijný prapor
    12.10.1898-30.11.1900 inštruktor, Vojenská akadémia
    05.10.1900-24.06.1904 inštruktor, Vojneksá delostrelecká ženijná škola
    24.06.1904-27.09.1904 Adjutant ženijná jesnotka 4. armády
    27.09.1904-16.11.1904 žvláštny Telegrafný zbor
    16.11.1904-31.01.1905 4. doplňkový ženijný prapor
    31.01.1905-07.03.1905 Telegrafný výcvikový prapor
    07.03.1905-15.01.1906 2. Balon?
    15.01.1906-09.03.1906 5. ženijný prapor
    09.03.1906-DD.MM.RRRR velitel 12. ženijného praporu
    30.11.1910-DD.MM.RRRR Armádna zbrojná fabrika
    26.11.1914-10.08.1915 velitel spojenia obrany Qingdao
    10.08.1915-20.11.1918 náčelník Kreslící sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
    07.09.1915-DD.MM.RRRR inštruktor Armádne vojnové kolégium
    20.11.1918-10.08.1920 velitel pevnosti Keelung
    10.08.1920-15.08.1922 Armádne prepravné velitelstvo
    15.08.1922-06.08.1922 velitel pevnosti zálivu Jinhae
    06.08.1922-DD.MM.RRRR rezerva
    01.09.1923-DD.MM.RRRR výslužba
    10.08.1915-20.11.1918 Commander : Drafting Section of the Land Surveying Department Army General Staff
    15.08.1922-06.08.1923 Commander : Jinhae Bay Fortress


    07.03.1894-DD.MM.RRRR 3rd Engineer Battalion
    14.11.1896-DD.MM.RRRR Adjutant 3rd Engineer Battalion
    16.04.1897-25.10.1897 Engineers Student Corps
    25.10.1897-DD.MM.RRRR 3rd Engineer Battalion
    12.10.1898-30.11.1900 Military Academy Instructor
    05.10.1900-24.06.1904 Army Artillery Engineering School Instructor
    24.06.1904-27.09.1904 Adjutant Engineer Unit 4th Army
    27.09.1904-16.11.1904 Extraordinary Telegraph Corps
    16.11.1904-31.01.1905 4th Supplementary Engineer Battalion
    31.01.1905-07.03.1905 Telegraph Instruction Battalion
    07.03.1905-15.01.1906 2nd Balloon?
    15.01.1906-09.03.1906 5th Engineer Battalion
    09.03.1906-DD.MM.RRRR 12th Engineer Battalion Commander
    30.11.1910-DD.MM.RRRR Army Weapons Factory
    26.11.1914-10.08.1915 Communications Commander Qingdao Defense
    10.08.1915-20.11.1918 Head of Drafting Section of the Land Surveying Department Army General Staff
    07.09.1915-DD.MM.RRRR Army War College Instructor
    20.11.1918-10.08.1920 Keelung Fortress Commander
    10.08.1920-15.08.1922 Army Transport Department Headquarters
    15.08.1922-06.08.1922 Jinhae Bay Fortress Commander
    06.08.1922-DD.MM.RRRR Reserve
    01.09.1923-DD.MM.RRRR Retired
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    07.11.1915
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    07.11.1915
    Řád Zlatého luňáka 3. třídy
    Order of Golden Kite 3rd Class
    功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
    -


    29.08.1922
    Řád Zlatého luňáka 2. třídy
    Order of Golden Kite 2nd Class
    功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/庄田藤治
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178130#524123Verze : 1
    MOD