III. skupina Stíhací eskadry 52 [1940-1940]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

III. skupina Stíhací eskadry 52 [1940-1940]

3rd Group of the 52nd Fighter Wing / III. Gruppe des Jagdgeschwaders 52 (III./JG 52)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    III. skupina Stíhací eskadry 52 3rd Group of the 52nd Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    III. Gruppe des Jagdgeschwaders 52
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.03.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    14.10.1940
    Nástupce:
    Successor:
    I. skupina Stíhací eskadry 28 1st Group of the 28th Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.03.1940-14.10.1940 Stíhací eskadra 52
    01.03.1940-14.10.1940 52nd Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    01.03.1940-06.04.1940 Straussberg, ?
    06.04.1940-15.05.1940 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
    15.05.1940-19.05.1940 Ippesheim, ?
    19.05.1940-01.06.1940 Trier-Euren, ?
    01.06.1940-07.06.1940 Hoppstädten, ?
    07.06.1940-08.06.1940 Guise, ?
    08.06.1940-09.06.1940 Clastres, ?
    09.06.1940-13.06.1940 La Selve-Sissonne, ?
    13.06.1940-18.06.1940 Hoppstädten, ?
    18.06.1940-25.06.1940 Neubiberg, Fliegerhorst Unterbiberg /
    25.06.1940-26.06.1940 Neumünster, ?
    26.06.1940-01.07.1940 Schortens, Fliegerhorst Jever /
    01.07.1940-21.07.1940 Werneuchen, ?
    21.07.1940-22.07.1940 Leeuwarden, ?
    22.07.1940-01.08.1940 Coquelles, ?
    01.08.1940-07.09.1940 Zerbst, ?
    07.09.1940-17.09.1940 Neuruppin, ?
    17.09.1940-12.10.1940 Berlin-Schönwalde, ?
    12.10.1940-14.10.1940 Lehnice, Fliegerhorst Liegnitz /

    Velitel:
    Commander:
    01.03.1940-24.07.1940 Houwald, Wolf Heinrich von (Hauptmann)
    24.07.1940-01.08.1940 Ensslen, Wilhelm (Hauptmann)
    01.08.1940-06.10.1940 Winterfeldt, Alexander von (Major)
    06.10.1940-14.10.1940 Handrick, Gotthard (Major)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/jagd/jg52.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178315#524435Verze : 2
    MOD