Polenov, Vitalij Sergejevič

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Polenov, Vitalij Sergejevič

Vitaly Sergeevich Polenov / Виталий Сергеевич Поленов

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Polenov Polenov
    Jméno:
    Given Name:
    Vitalij Sergejevič Vitaly Sergeevich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Виталий Сергеевич Поленов
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    26.01.1901 Kostroma /
    26.01.1901 Kostroma /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    08.07.1968 Voroněž /
    08.07.1968 Voronezh /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 31. armáda commander of the 31st Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/nwqzke
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178488#524817Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Polenov Polenov
    Jméno:
    Given Name:
    Vitalij Sergejevič Vitaly Sergeevich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Виталий Сергеевич Поленов
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR generálporučík
    DD.MM.RRRR Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.04.1942-DD.02.1943 Velitel : 31. armáda
    27.02.1943-25.10.1943 Velitel : 5. armáda
    DD.10.1943-DD.04.1944 Velitel : 47. armáda
    30.08.1944-09.05.1945 Velitel : 108. střelecký sbor
    DD.04.1942-DD.02.1943 Commander : 31st Army
    27.02.1943-25.10.1943 Commander : 5th Army
    DD.10.1943-DD.04.1944 Commander : 47th Army
    30.08.1944-09.05.1945 Commander : 108th Rifle Corps
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1941
    Leninův řád /1936-1943/
    Order of Lenin /1936-1943/
    Opден Ленина
    -


    05.05.1942
    Řád rudého praporu /1924-1943/
    Order of the Red Banner /1924-1943/
    Орден Красного Знамени
    -


    09.04.1943
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    28.09.1943
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    05.10.1944
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    10.04.1945
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -


    29.05.1945
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.1945
    Leninův řád /1943-1956/
    Order of Lenin /1943-1956/
    Opден Ленина
    -


    DD.MM.1949
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.1954
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/nwqzke
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178488#524818Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Porada v štábe 243. streleckej divízie v oslobodenom meste Kalinin, december 1941.
    Zľava do prava: člen Vojenskej rady 29. armády divízny komisár Gurov (Гуров), veliteľ divízie generálmajor V.S. Polenov a zástupca veliteľa divízie pre veci politické plukovný komisár Giľčenok (Гильченок).


    http://waralbum.ru/303455/

    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178488#562991Verze : 2
    MOD