Vasilenko, Gavriil Tarasovič

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Vasilenko, Gavriil Tarasovič

Gavriil Tarasovich Vasilenko / Гавриил Тарасович Василенко

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vasilenko Vasilenko
    Jméno:
    Given Name:
    Gavriil Tarasovič Gavriil Tarasovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Гавриил Тарасович Василенко
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    23.10.1910 Auly /
    23.10.1910 Auly /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    03.06.2004 Moskva
    03.06.2004 Moscow
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 4. armáda commander of the 4th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/oKoASU
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178892#525438Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vasilenko Vasilenko
    Jméno:
    Given Name:
    Gavriil Tarasovič Gavriil Tarasovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Гавриил Тарасович Василенко
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.04.1945 generálmajor
    22.02.1963 generálporučík
    27.04.1945 Major General
    22.02.1963 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    02.03.1944-09.05.1945 Velitel : 339. střelecká divize
    02.03.1944-09.05.1945 Commander : 339th Rifle Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    07.04.1940
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    25.04.1995
    Řád Žukova
    Order of Zhukov
    Орден Жукова
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudé hvězdy
    Order of the Red Star
    Opден Красная Звезда
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 2. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Кутузова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád vlastenecké války 1. stupně /1943-1985/
    Order of the Patriotic War, 1st Class /1943-1985/
    Орден Отечественной войны 1-й степени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/oKoASU
    http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=2824
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178892#525439Verze : 0
    MOD