126. lehký horský střelecký sbor [1944-1948]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

126. lehký horský střelecký sbor [1944-1948]

126th Light Mountain Rifle Corps / 126-й легкий горнострелковый корпус

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    126. lehký horský střelecký sbor 126th Light Mountain Rifle Corps
    Originální název:
    Original Name:
    126-й легкий горнострелковый корпус
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.03.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. lehký střelecký sbor 1st Light Rifle Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.06.1948
    Nástupce:
    Successor:
    14. armáda 14th Army
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.03.1944-DD.11.1944 14. armáda
    DD.11.1944-20.02.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
    20.02.1945-DD.07.1945 38. armáda
    DD.07.1945-25.08.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
    25.08.1945-10.09.1945 1. dálnovýchodní front
    10.09.1945-10.06.1948 Dálnovýchodní vojenský okruh
    08.03.1944-DD.11.1944 14th Army
    DD.11.1944-20.02.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    20.02.1945-DD.07.1945 38th Army
    DD.07.1945-25.08.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    25.08.1945-10.09.1945 1st Far Eastern Front
    10.09.1945-10.06.1948 Far Eastern military District
    Dislokace:
    Deployed:
    08.03.1944-10.06.1945 východoevropské válčiště
    10.06.1945-DD.07.1945 ?
    DD.07.1945-25.08.1945 přesun
    25.08.1945-DD.10.1945 Arťom
    DD.10.1945-10.06.1948 Anadyr
    Velitel:
    Commander:
    08.03.1944-02.11.1944 Solovjov, Vladimir Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
    02.11.1944-23.08.1947 Solovjov, Vladimir Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
    23.08.1947-10.06.1948 Feďuňkin, Ivan Fjodorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:





    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    31.10.1944 Řád rudého praporu
    15.06.1945 Řád Bohdana Chmelnického, 2. třída
    Poznámka:
    Note:
    08.03.1944-10.06.1948 VÚ 31815 08.03.1944-10.06.1948 31815
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/178944#525572Verze : 1
    MOD