Morita, Noburu

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Morita, Noburu

Noburu Morita / 森田宣

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Morita Morita
    Jméno:
    Given Name:
    Noburu Noburu
    Jméno v originále:
    Original Name:
    森田宣 / もりた・のぶる
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    15.07.1880 ?, prefektura Jamaguči /
    15.07.1880 ?, Yamaguchi Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    01.07.1961 ?
    01.07.1961 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Pevnost Yura
    velitel: 4. brigáda těžkého polného dělostřelectva
    velitel: 6. pluk polního dělostŕelectva
    Commander: Yura Fortress
    Commander: 4th Heavy Field Artillery Brigade
    Commander: 6th Field Artillery Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/森田宣
    www.generals.dk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184027#537387Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Morita Morita
    Jméno:
    Given Name:
    Noburu Noburu
    Jméno v originále:
    Original Name:
    森田宣 / もりた・のぶる
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-22.11.1902 Vojenská akadémia
    11.12.1908-29.11.1911 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-22.11.1902 Military Academy
    11.12.1908-29.11.1911 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.06.1903 podporučík
    01.02.1905 poručík
    12.12.1911 kapitán
    01.06.1918 major
    29.08.1921 podplukovník
    15.12.1924 plukovník
    01.08.1930 generálmajor
    01.08.1934 generálporučík
    26.06.1903 Second Lieutenant
    01.02.1905 Lieutenant
    12.12.1911 Captain
    01.06.1918 Major
    29.08.1921 Lieutenant Colonel
    15.12.1924 Colonel
    01.08.1930 Major General
    01.08.1934 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    29.08.1929-01.08.1930 Velitel : Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    01.12.1934-07.03.1936 Velitel : Pevnost Yura


    26.06.1903-DD.MM.RRRR 14. pluk polného delostrelectva
    18.12.1907-21.12.1908 Inštruktor, Škola strelby polného delostrelectva
    18.12.1907-21.12.1908 výcvikový prapor, Škola strelby polného delostrelectva
    21.12.1908-07.09.1912 14. pluk polného delostrelectva
    07.09.1912-06.08.1917 pridelený k Generálnemu štábu
    07.03.1916-06.03.1917 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
    06.08.1917-16.05.1921 vojenský dôstojník na Britskej ambasáde
    16.05.1921-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnemu štábu
    27.09.1921-DD.MM.RRRR Člen Japonskej delegácie na Washingtonskej konferencii
    01.11.1921-08.02.1922 pridelený k Generálnemu štábu
    08.02.1922-15.08.1922 pridelený k 15. pluku polného delostrelectva
    15.08.1922-06.08.1923 pridelený k 7. pluku ťažkého polného delostrelectva
    06.08.1923-19.06.1924 pridelený k veleniu Čínskej posádky
    19.06.1924-20.08.1924 štábny dôstojník Čínskej posádky
    20.08.1924-13.02.1928 vojenský atašé v USA
    13.02.1928-08.03.1928 pridelený k Generálnemu štábu
    08.03.1928-29.08.1929 velitel 6. pluku polného delostrelectva
    29.08.1929-01.08.1930 náčelník sekcie zahraničnej vojenskej histórie, 4. kancelárie, Generálneho štábu
    01.08.1930-08.08.1932 velitel 4. brigády ťažkého polného delostrelectva
    08.08.1932-04.02.1933 pridelený k Generálnemu štábu (repreznetant pre medzinárodné odzbrojenie)
    04.02.1933-28.12.1933 vojenský zástupca v Lige národov
    28.12.1933-01.12.1934 pridelený k Hlavému armádnemu arzenálu
    01.12.1934-07.03.1936 velitel pevnosti Yura
    16.03.1936-DD.MM.RRRR Reserva
    27.07.1937-DD.MM.RRRR znovu povolaný
    27.07.1937-15.07.1938 velitel 10. náhradnej divízie
    15.07.1938-DD.MM.RRRR Demobilizovaný
    29.08.1929-01.08.1930 Commander : Military History Section 4th Bureau of the Imperial Army General Staff
    01.12.1934-07.03.1936 Commander : Yura Fortress


    26.06.1903-DD.MM.RRRR 14th Field Artillery Regiment
    18.12.1907-21.12.1908 Instructor, Army Field Artillery Shooting School
    18.12.1907-21.12.1908 Instruction Battalion Army Field Artillery Shooting School
    21.12.1908-07.09.1912 14th Field Artillery Regiment
    07.09.1912-06.08.1917 Attached to General Staff
    07.03.1916-06.03.1917 Military Science Instructor, Army War College
    06.08.1917-16.05.1921 Military Officer to British Embassy
    16.05.1921-DD.MM.RRRR Attached to General Staff
    27.09.1921-DD.MM.RRRR Memebr of Japanese Delegation at Washington Conference
    01.11.1921-08.02.1922 Attached to General Staff
    08.02.1922-15.08.1922 Attached to 15th Field Artillery Regiment
    15.08.1922-06.08.1923 Attached to 7th Heavy Field Artillery Regiment
    06.08.1923-19.06.1924 Attached to China Garrison HQ
    19.06.1924-20.08.1924 Staff Officer China Garrison
    20.08.1924-13.02.1928 Military Attaché to the USA
    13.02.1928-08.03.1928 Attached to General Staff
    08.03.1928-29.08.1929 6th Field Artillery Regiment Commander
    29.08.1929-01.08.1930 Head of Foreign Military History Section, 4th Bureau, General Staff
    01.08.1930-08.08.1932 4th Heavy Field Artillery Brigade Commander
    08.08.1932-04.02.1933 Attached to General Staff (International Disarment Representative)
    04.02.1933-28.12.1933 Army Representative to the League of Nations
    28.12.1933-01.12.1934 Attached to the Main Army Arsenal
    01.12.1934-07.03.1936 Yura Fortress Commander
    16.03.1936-DD.MM.RRRR Reserve
    27.07.1937-DD.MM.RRRR Recalled
    27.07.1937-15.07.1938 10th Depot Division Commander
    15.07.1938-DD.MM.RRRR Demobilised
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 5. třídy
    Order of Golden Kite 5th Class
    功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
    -


    27.07.1929
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    20.07.1933
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -


    29.04.1934
    Řád Zlatého luňáka 2. třídy
    Order of Golden Kite 2nd Class
    功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
    -


    29.04.1940
    Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
    1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
    勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/森田宣
    www.generals.dk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184027#537410Verze : 2
    MOD