Posádkové velitelství Bratislava [1945-1949]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Posádkové velitelství Bratislava [1945-1949]

Military Command Bratislava

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Posádkové velitelství Bratislava Military Command Bratislava
    Originální název:
    Original Name:
    Posádkové velitelství Bratislava
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    17.04.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1949
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    17.04.1945-12.06.1945 Velitelství západní oblasti
    12.06.1945-01.10.1949 4. oddělení (organisační)
    17.04.1945-12.06.1945 Command of West Area
    12.06.1945-01.10.1949 4th Department (Organisational)
    Dislokace:
    Deployed:
    17.04.1945-01.10.1949 Bratislava, kasárny /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    28.06.1945-01.04.1946 Kučera, Martin (Kapitán)
    25.04.1946-DD.08.1948 Malár, Ján (Plukovník)
    DD.08.1948-01.08.1949 Kmickievič, Jaroslav (Plukovník)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 62 /strážní/
    01.10.1947-01.10.1949 62nd Infantry Battalion /Guard/
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184052#537481Verze : 2
    MOD