Velitelství Pohraniční stráže [1967-1973]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství Pohraniční stráže [1967-1973]

Headquarters of the Border Guard

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství Pohraniční stráže Headquarters of the Border Guard
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství Pohraniční stráže
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1967
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Hlavní správa Pohraniční stráže Main Administration of the Border Guard
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.06.1973
    Nástupce:
    Successor:
    Hlavní správa Pohraniční stráže a ochrany státních hranic Main Administration of the Border Guard and Border Protection
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    01.09.1967-01.09.1969 Hlavní správa pozemních vojsk
    01.09.1969-01.01.1972 Ministerstvo národní obrany
    01.01.1972-15.06.1973 Ministerstvo vnitra
    01.09.1967-01.09.1969 Main Department of Ground Troops
    01.09.1969-01.01.1972 Ministry of National Defence
    01.01.1972-15.06.1973 Ministry of Interior
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1967-15.06.1973 Praha, ? /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    01.09.1967-15.06.1973
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    01.01.1966-31.03.1966 3. brigáda pohraniční stráže
    01.01.1966-01.09.1967 4. brigáda pohraniční stráže
    01.01.1966-01.09.1967 5. brigáda pohraniční stráže
    01.01.1966-01.09.1967 7. brigáda pohraniční stráže
    01.09.1967-01.01.1972 11. pohraniční brigáda
    01.09.1967-01.01.1972 4. pohraniční brigáda
    01.09.1967-01.01.1972 5. pohraniční brigáda
    01.01.1972-15.06.1973 11. brigáda Pohraniční stráže
    01.01.1972-15.06.1973 5. brigáda Pohraniční stráže
    01.01.1966-31.03.1966 3rd Border Guard Brigade
    01.01.1966-01.09.1967 4th Border Guard Brigade
    01.01.1966-01.09.1967 5th Border Guard Brigade
    01.01.1966-01.09.1967 7th Border Guard Brigade
    01.09.1967-01.01.1972 11th Border Guards Brigade
    01.09.1967-01.01.1972 4th Border Brigade
    01.09.1967-01.01.1972 5th Border Brigade
    01.01.1972-15.06.1973 11th Brigade of Border Guards
    01.01.1972-15.06.1973 5th Brigade of Border Guards
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    DVOŘÁKOVÁ, Jiřina: Státní bezpečnost v letech 1945-1953 (Organizační vývoj zpravodajských a státně bezpečnostních složek), Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, Praha 2007
    KVAPILOVÁ, Iva: Organizační vývoj SNB v 50. letech se zaměřením na jeho veřejněbezpečnostní složku. In: Sborník Archivu Ministerstva vnitra 2/2004
    Web Archivu bezpečnostních složek
    CAJTHAML, Petr: Vedení ministerstva vnitra (ministerstva národní bezpečnosti) 1948–1989. In: Paměť a dějiny č. 1/2007
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184279#537935Verze : 1
    MOD