Tanida, Šigetaró

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Tanida, Šigetaró

Shigetaro Tanida / 谷田繁太郎

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tanida Tanida
    Jméno:
    Given Name:
    Šigetaró Shigetarō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    谷田繁太郎 / たにだ・しげたろう
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.06.1872 ?, městská prefektura Ósaka /
    12.06.1872 ?, Osaka Urban Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    05.07.1938 ?
    05.07.1938 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Pevnost zálivu Hiroshima Commander: Hiroshima Bay Fortress
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/谷田繁太郎
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184293#537964Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tanida Tanida
    Jméno:
    Given Name:
    Šigetaró Shigetarō
    Jméno v originále:
    Original Name:
    谷田繁太郎 / たにだ・しげたろう
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-25.07.1893 Vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-28.11.1896 Armádna delostrelecká technická škola
    DD.MM.RRRR-25.07.1893 Military Academy
    DD.MM.RRRR-28.11.1896 Army Artillery Engineering School
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    07.03.1894 podporučík
    22.04.1895 poručík
    25.10.1897 kapitán
    10.07.1904 major
    21.12.1908 podplukovník
    14.02.1912 plukovník
    06.08.1917 generálmajor
    20.07.1921 generálporučík
    07.03.1894 Second Lieutenant
    22.04.1895 Lieutenant
    25.10.1897 Captain
    10.07.1904 Major
    21.12.1908 Lieutenant Colonel
    14.02.1912 Colonel
    06.08.1917 Major General
    20.07.1921 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    06.08.1917-18.01.1918 Velitel : Pevnost zálivu Hisroshima


    07.03.1894-DD.MM.RRRR Gardový ženijní prapor
    03.12.1896-25.10.1897 Adjutant Gardový ženijní prapor
    25.10.1897-21.01.1898 pridelený k pevnosti Wu
    21.01.1898-09.11.1899 Inštruktor, Vojenská akadémia
    09.11.1899-01.09.1903 pridelený k Generálnemu štábu
    13.12.1901-01.05.1903 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
    01.05.1903-06.07.1905 štábny dôstojník, Pevnost ostrova Penghu
    06.07.1905-01.09.1906 štábny dôstojník Manchurijská armáda
    01.09.1906-11.05.1907 Kanto MiyakoTadashi armáda?
    11.05.1907-31.03.1913 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
    20.09.1907-01.07.1910 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
    28.05.1908-01.07.1910 Inštruktor, Námorné vojnpvé kolégium
    01.07.1910-31.03.1913 Kancelária vojenskej služby Ministerstva armády
    02.01.1912-DD.MM.RRRR Sekcia armádneho technického dohladu
    31.03.1913-08.05.1915 pridelený k veleniu armádnych fortifikácii
    08.05.1915-06.08.1917 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
    10.05.1915-06.08.1917 náčelník Ženijnej sekcie Ministerstva armády
    06.08.1917-18.01.1918 velitel pevnosti zálivu Hiroshima
    18.01.1918-15.04.1919 pridelený k veleniu Armádnej prepravy
    10.11.1918-15.04.1919 velitel dočastnej karanténnej stanice?
    15.04.1919-15.06.1921 náčelník 2. kancelárie, Velenia armádnej prepravy
    15.06.1921-15.08.1922 Inšpektor ženistov
    15.08.1922-01.05.1925 pridelený k veleniu armádnych fortifikácii
    25.05.1925-DD.MM.RRRR Reserva
    06.08.1917-18.01.1918 Commander : Hiroshima Bay Fortress


    07.03.1894-DD.MM.RRRR Guards Engineer Battalion
    03.12.1896-25.10.1897 Adjutant Guards Engineer Battalion
    25.10.1897-21.01.1898 Attached to Wu Fortress
    21.01.1898-09.11.1899 Instructor, Military Academy
    09.11.1899-01.09.1903 Attached to General Staff
    13.12.1901-01.05.1903 Instructor, Army Artillery Engineering School
    01.05.1903-06.07.1905 Staff Officer, Penghu Island Fortress
    06.07.1905-01.09.1906 Staff Officer, Manchuria Army
    01.09.1906-11.05.1907 Kanto MiyakoTadashi Army?
    11.05.1907-31.03.1913 Instructor, Army Artillery Engineering School
    20.09.1907-01.07.1910 Military Science Instructor, Army War College
    28.05.1908-01.07.1910 Naval War College Instructor
    01.07.1910-31.03.1913 Military Service Bureau Army Ministry
    02.01.1912-DD.MM.RRRR Army Technical Review Section
    31.03.1913-08.05.1915 Army Fortification HQ
    08.05.1915-06.08.1917 Military Science Instructor, Army War College
    10.05.1915-06.08.1917 Chief of Engineers Section Army Ministry
    06.08.1917-18.01.1918 Hiroshima Bay Fortress Commander
    18.01.1918-15.04.1919 Attached to Army Transport Department HQ
    10.11.1918-15.04.1919 Temporary Army Quarantine Station Chief
    15.04.1919-15.06.1921 Chief of 2nd Bureau Army Technical HQ
    15.06.1921-15.08.1922 Inspector of Engineers
    15.08.1922-01.05.1925 Attached to Army Fortifications HQ
    25.05.1925-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.11.1920
    Řád Zlatého luňáka 2. třídy
    Order of Golden Kite 2nd Class
    功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/谷田繁太郎
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184293#537999Verze : 1
    MOD