Óhira, Zen'iči

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Óhira, Zen'iči

Zen'ichi Ohira / 大平善市

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Óhira Ōhira
    Jméno:
    Given Name:
    Zen'iči Zen'ichi
    Jméno v originále:
    Original Name:
    大平善市 / おおひら・ぜんいち
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    31.05.1877 ?, prefektura Hirošima /
    31.05.1877 ?, Hiroshima Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    24.05.1928 Fukujama /
    24.05.1928 Fukuyama /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Pevnost zálivu Hiroshima
    velitel: 2. brigáda těžkého polního dělostřelectva
    Commander: Hiroshima Bay Fortress
    Commander: 2nd Heavy Artillery Brigade
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/大平善市
    wp1.fuchu.jp
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184351#538034Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Óhira Ōhira
    Jméno:
    Given Name:
    Zen'iči Zen'ichi
    Jméno v originále:
    Original Name:
    大平善市 / おおひら・ぜんいち
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-29.11.1897 Vojenská akadémia
    01.09.1898-DD.MM.RRRR Toyama armádna škola pechoty
    06.01.1900-23.12.1901 Armádna delostrelecká technická škola
    27.12.1901-26.02.1902 Armádna škola strelby pevnostného delostrelectva
    03.08.1903-09.02.1904 Armádne vojnové kolégium
    20.03.1906-30.11.1908 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-29.11.1897 Military Academy
    01.09.1898-DD.MM.RRRR Toyama Army Infantry School
    06.01.1900-23.12.1901 Army Artillery Engineering School
    27.12.1901-26.02.1902 Army Fortress Artillery Fire School
    03.08.1903-09.02.1904 Army War College
    20.03.1906-30.11.1908 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.06.1898 podporućík
    21.11.1900 poručík
    18.11.1903 kapitán
    21.12.1908 major
    10.08.1915 podplukovník
    15.01.1919 plukovník
    06.08.1923 generálmajor
    08.03.1928 generálporučík
    27.06.1898 Second Lieutenant
    21.11.1900 Lieutenant
    18.11.1903 Captain
    21.12.1908 Major
    10.08.1915 Lieutenant Colonel
    15.01.1919 Colonel
    06.08.1923 Major General
    08.03.1928 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    06.08.1923-18.01.1924 Velitel : Pevnost zálivu Hisroshima
    06.08.1923-18.01.1924 Velitel : Pevnost Geiyo


    27.06.1898-DD.MM.RRRR Pluk ťažkého delostrelectva Shimonoseki
    07.11.1902-01.05.1903 Adjutant Pevnost Shimonoseki
    01.05.1903-18.11.1903 Adjutant Pevnost ostrova Penghu
    18.11.1903-09.01.1905 Pluk ťažkého delostrelectva Shimonoseki
    09.01.1905-06.04.1905 pridelený k veleniu Pevnosti Port Arthur
    06.04.1905-15.05.1905 Adjutant Pevnost Port Arthur
    15.05.1905-DD.MM.RRRR Adjutant Pevnost zálivu Yongxing
    25.04.1906-09.10.1907 pridelený k Pluku ťažkého delostrelectva Shimonoseki
    09.10.1907-21.12.1908 Pridelený k 5. pluku ťažkého delostrelectva
    21.12.1908-DD.MM.RRRR Inšpektoriát delostrelectva
    25.02.1910-DD.MM.RRRR dekcia armádneho technického dohladu
    04.06.1913-DD.MM.RRRR resident vo Francii (vojenský výskum)
    10.08.1915-01.04.1916 pridelený k 6. pluku ťažkého delostrelectva
    01.04.1916-02.05.1917 Inšpektoriát ťažkého delostrelectva
    23.05.1916-24.07.1918 sekcia Armádneho technického dohladu
    02.05.1917-01.06.1918 Inštruktor, Armádna škola strelby ťažkého delostrelectva
    01.06.1918-24.07.1918 náčelník výučby Armádna škola strelby ťažkého delostrelectva
    24.07.1918-01.12.1919 11. pluk polného delostrelectva
    01.12.1919-01.12.1920 velitel Pluku ťažkého ddelostrelectva Tokyjského zálivu
    01.12.1920-06.08.1923 velitel Pluku ťažkého delostrelectva Yokosuka
    06.08.1923-18.01.1923 velitel Pevnosti zálivu Hiroshima
    06.08.1923-18.01.1924 velitel pevnosti Geyo
    18.01.1924-02.03.1926 vojenský atašé na Francúszskej ambasáde
    30.01.1924-02.03.1926 člen, Komisia implementaćie mierových dohovorov
    02.03.1926-08.03.1928 velitel 2. brigády ťažkého delostrelectva
    29.03.1928-DD.MM.RRRR Reserva
    06.08.1923-18.01.1924 Commander : Hiroshima Bay Fortress
    06.08.1923-18.01.1924 Commander : Geiyo Fortress


    27.06.1898-DD.MM.RRRR Shimonoseki Heavy Artillery Regiment
    07.11.1902-01.05.1903 Adjutant Shimonoseki Fortress
    01.05.1903-18.11.1903 Adjutant Penghu Island Fortress
    18.11.1903-09.01.1905 Shimonoseki Heavy Artillery Regiment
    09.01.1905-06.04.1905 Attached to Port Arthur Fortress HQ
    06.04.1905-15.05.1905 Adjutant Port Arthur Fortress
    15.05.1905-DD.MM.RRRR Adjutant Yongxing Bay Fortress
    25.04.1906-09.10.1907 Attached to Shimonoseki Heavy Artillery Regiment
    09.10.1907-21.12.1908 Attached to 5th Heavy Artillery Regiment
    21.12.1908-DD.MM.RRRR Artillery Inspectorate
    25.02.1910-DD.MM.RRRR Army Technical Review Section
    04.06.1913-DD.MM.RRRR France Resident (Military Research)
    10.08.1915-01.04.1916 Attached to 6th Heavy Artillery Regiment
    01.04.1916-02.05.1917 Heavy Artillery Inspectorate
    23.05.1916-24.07.1918 Army Technical Review Section
    02.05.1917-01.06.1918 Instructor Army Heavy Artillery Fire School
    01.06.1918-24.07.1918 Instruction Director Army Heavy Artillery Fire School
    24.07.1918-01.12.1919 11th Field Artillery Regiment Commander
    01.12.1919-01.12.1920 Tokyo Bay Heavy Artillery Regiment Commander
    01.12.1920-06.08.1923 Yokosuka Heavy Artillery Regiment Commander
    06.08.1923-18.01.1923 Hiroshima Bay Fortress Commander
    06.08.1923-18.01.1924 Geiyo Fortress Commander
    18.01.1924-02.03.1926 Military Attache to French Embassy
    30.01.1924-02.03.1926 Peace Treaty Implementation Committee
    02.03.1926-08.03.1928 2nd Heavy Artillery Brigade Commander
    29.03.1928-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.04.1906
    Řád Zlatého luňáka 5. třídy
    Order of Golden Kite 5th Class
    功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
    -


    24.05.1928
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    posmrtne / posthumously
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/大平善市
    wp1.fuchu.jp
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184351#538082Verze : 3
    MOD