Hamada, Hitoši

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Hamada, Hitoši

Hitoshi Hamada / 浜田平

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hamada Hamada
    Jméno:
    Given Name:
    Hitoši Hitoshi
    Jméno v originále:
    Original Name:
    浜田平 / はまだ・ひとし
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    18.01.1895 ?, prefektura Kóči /
    18.01.1895 ?, Kochi Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    17.08.1945 Bangkok /
    17.08.1945 Bangkok /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník štábu: 39. armáda
    velitel: 16. pluk horského dělostřelectva
    Chief of Staff: 39th Army
    Commander: 16th Mountain Artillery Regiment
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/浜田平
    www.generals.dk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184408#538181Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hamada Hamada
    Jméno:
    Given Name:
    Hitoši Hitoshi
    Jméno v originále:
    Original Name:
    浜田平 / はまだ・ひとし
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.05.1928-DD.MM.RRRR štúdium jazyku, San Francisco
    DD.05.1928-DD.MM.RRRR Study of Language, San Francisco
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.12.1914-26.05.1916 Vojenská akadémia
    DD.12.1917-29.11.1919 Armádna delostrelecká technická škola
    14.12.1922-27.11.1925 Armádna vojnové kolégium
    DD.12.1914-26.05.1916 Military Academy
    DD.12.1917-29.11.1919 Army Artillery Engineering School
    14.12.1922-27.11.1925 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.12.1916 podporučík
    DD.04.1920 poručík
    07.08.1925 kapitán
    01.08.1931 major
    DD.MM.RRRR podplukovník
    15.07.1938 plukovník
    15.10.1941 generálmajor
    01.03.1945 generálporučík
    26.12.1916 Second Lieutenant
    DD.04.1920 Lieutenant
    07.08.1925 Captain
    01.08.1931 Major
    DD.MM.RRRR Lieutenant Colonel
    15.07.1938 Colonel
    15.10.1941 Major General
    01.03.1945 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.12.1928-01.08.1931 Velitel : US družstvo 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    01.08.1931-10.12.1934 Velitel : US družstvo 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu


    DD.12.1913-DD.MM.RRRR 4. pluk polného delostrelectva (kadet)
    26.12.1916-DD.MM.RRRR 4. pluk polného delostrelectva
    DD.08.1920-DD.MM.RRRR Inštruktor, Armádna technická škola
    DD.12.1925-DD.12.1926 4. pluk polného delostrelectva
    DD.12.1926-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnamu štábu
    DD.12.1928-10.12.1934 náčelník US družstva 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    10.12.1934-DD.08.1937 vojenský dôstojník v Britskej Indii?
    DD.08.1937-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnamu štábu
    20.11.1937-15.07.1938 náčelník sekcie poropagnady Pobočky armádního spravodajství Imperiálního velitelství
    15.07.1938-09.03.1939 pridelený k Expedičnej armáde strednej Číny
    09.03.1939-01.09.1940 náčelník 2. sekcie?, štábny dôstojník Severočínskej oblastnej armády
    01.09.1940-06.10.1940 pridelený k 9. divízii
    06.10.1940-15.10.1941 velitel 16. pluku horksého delostrelectva
    15.10.1941-06.11.1941 pridelený k Generálnamu štábu
    06.11.1941-11.03.1943 náčelník zvláštnej agentúry Mukden
    11.03.1943-11.11.1944 náčelník Informačnej kancelárie vojnových zajatcov
    22.11.1944-20.12.1944 náčelník ťsábu Thajskej obrannej armády
    20.12.1944-09.07.1945 náčelník stábu 39. armády
    09.07.1945-14.07.1945 zástupca náčelníka štábu 39. armády
    14.07.1945-DD.08.1945 zástupca náčelníka štábu 18. oblastenj armády
    DD.08.1945-DD.MM.RRRR zatknutý ako vojnový zločinec
    17.08.1945-DD.MM.RRRR sebevražda
    DD.12.1928-01.08.1931 Commander : US Squad 2nd Bureau (Intelligence) of the Imperial Army General Staff Office
    01.08.1931-10.12.1934 Commander : US Squad 2nd Bureau (Intelligence) of the Imperial Army General Staff Office


    DD.12.1913-DD.MM.RRRR 4th Field Artillery Regiment (cadet)
    26.12.1916-DD.MM.RRRR 4th Field Artillery Regiment
    DD.08.1920-DD.MM.RRRR Instrutor, Army Technical School
    DD.12.1925-DD.12.1926 4th Field Artillery Regiment
    DD.12.1926-DD.MM.RRRR Attached to General Staff
    DD.12.1928-10.12.1934 Head of US Squad 2nd Bureau (Intelligence) of the Imperial Army General Staff Office
    10.12.1934-DD.08.1937 Military Officer to British India?
    DD.08.1937-DD.MM.RRRR Attached to General Staff
    20.11.1937-15.07.1938 Chief of Propaganda Section Army Intelligence Branch Imperial Headquarters Intelligence Bureau
    15.07.1938-09.03.1939 Attached to Central China Expeditionary Army
    09.03.1939-01.09.1940 Chief of 2nd Section, North China Area Army
    01.09.1940-06.10.1940 Attached to 9th Division
    06.10.1940-15.10.1941 16th Mountain Artillery Regiment Commander
    15.10.1941-06.11.1941 Attached to General Staff
    06.11.1941-11.03.1943 Chief of Mukden Special Agency
    11.03.1943-11.11.1944 Head of Prisoner of War Information Bureau
    22.11.1944-20.12.1944 Chief of Staff, Thailand Defence Army
    20.12.1944-09.07.1945 Chief of Staff, 39th Army
    09.07.1945-14.07.1945 Deputy Chief of Staff, 39th Army
    14.07.1945-DD.08.1945 Deputy Chief of Staff, 18th Area Army
    DD.08.1945-DD.MM.RRRR Arrested as War Criminal
    17.08.1945-DD.MM.RRRR Commited Suicide
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://sakurataro.org/db/浜田平
    www.generals.dk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184408#538189Verze : 2
    MOD
    Avatar
    Ve zdroji www.generals.dk je uváděno datum úmrtí 17.09.1945.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184408#538206Verze : 0
    MOD
    Avatar
    to ano, ale preferujem tu jap. stranku, zvyčajne su tam udaje presnejšie ako na generals.dk tam mnohokrat su veci neuplne al. nepresne, takže v pripade datumov, skvor sa priklaňam k sakurataro
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/184408#538297Verze : 0
    MOD