Generální velitelství Amerických expedičních sil [1917-1920]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.400,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Generální velitelství Amerických expedičních sil [1917-1920]

General Headquarters, American Expeditionary Forces (GHQ, AEF)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Generální velitelství Amerických expedičních sil General Headquarters, American Expeditionary Forces
    Originální název:
    Original Name:
    General Headquarters, American Expeditionary Forces
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.05.1917
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.08.1920
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.05.1917-31.08.1920 Ministerstvo války
    26.05.1917-31.08.1920 Department of War
    Dislokace:
    Deployed:
    26.05.1917-DD.MM.RRRR Washington, ?
    28.05.1917-DD.MM.RRRR New York, ?
    07.06.1917-DD.MM.RRRR Liverpool, ?
    DD.MM.RRRR-13.06.1917 Londýn, ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Folkestone, ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Boulogne, ? /
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Paříž, ? /
    01.09.1917-DD.MM.RRRR Chaumont-en-Bassigny, ? /
    11.07.1919-DD.MM.RRRR Paříž, ? /
    08.09.1919-08.09.1919 Hoboken, ?
    08.09.1919-13.09.1919 New York, ?
    13.09.1919-31.08.1920 Washington, ?

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.1917-08.10.1917 Pershing, John Joseph (Major General)
    08.10.1917-31.08.1920 Pershing, John Joseph (General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    26.05.1917-31.08.1917 Harbord, James Guthrie (Lieutenant Colonel)
    31.08.1917-08.10.1917 Harbord, James Guthrie (Colonel)
    08.10.1917-06.05.1918 Harbord, James Guthrie (Brigadier General)
    06.05.1918-27.05.1919 McAndrew, James W. (Major General)
    27.05.1919-12.08.1919 Harbord, James Guthrie (Major General)
    12.08.1919-31.08.1920 Conner, Fox (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    05.07.1917-15.02.1918 Velitelství komunikační linie AEF
    06.07.1917-14.10.1917 1. divize
    16.02.1918-12.03.1918 Velitelství týlové služby AEF
    13.03.1918-31.08.1919 Velitelství zásobovacích služeb AEF
    10.08.1918-20.04.1919 1. armáda
    20.09.1918-15.04.1919 2. armáda
    15.11.1918-02.07.1919 3. armáda
    05.07.1917-15.02.1918 Line of Communications, AEF
    06.07.1917-14.10.1917 1st Division
    16.02.1918-12.03.1918 Service of the Rear, AEF
    13.03.1918-31.08.1919 Services of Supply, AEF
    10.08.1918-20.04.1919 1st Army
    20.09.1918-15.04.1919 2nd Army
    15.11.1918-02.07.1919 3rd Army
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Order of Battle of the United States Land Forces in the World War. American Expeditionary Forces. Volume 1: General Headquarters, Armies, Army Corps, Services of Supply, and Separate Forces, Center of Military History, United States Army, Washington, 1988
    www.archives.gov
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/190088#550277Verze : 2
    MOD