3. armáda [1918-1919]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
Sraz říjen 2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

3. armáda [1918-1919]

3rd Army

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. armáda 3rd Army
    Originální název:
    Original Name:
    3rd Army
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.11.1918
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    02.07.1919
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.11.1918-02.07.1919 Generální velitelství Amerických expedičních sil
    15.11.1918-02.07.1919 General Headquarters, American Expeditionary Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    15.11.1918-29.04.1919 Dickman, Joseph Theodore (Major General)
    29.04.1919-02.05.1919 McGlachlin, Edward Fenton, Jr. (Major General)
    02.05.1919-02.07.1919 Liggett, Hunter (Lieutenant General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.11.1918-02.07.1919 Craig, Malin (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
    Order of Battle of the United States Land Forces in the World War. American Expeditionary Forces. Volume 1: General Headquarters, Armies, Army Corps, Services of Supply, and Separate Forces, Center of Military History, United States Army, Washington, 1988
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/190164#550370Verze : 2
    MOD