VIII. sbor [1921-1941]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
Sraz říjen 2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

VIII. sbor [1921-1941]

VIII Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    VIII. sbor VIII Corps
    Originální název:
    Original Name:
    VIII Corps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    29.07.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1941
    Nástupce:
    Successor:
    VIII. armádní sbor VIII Army Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    29.07.1921-DD.MM.1933 3. armáda
    DD.MM.1933-01.01.1941 3. armáda
    29.07.1921-DD.MM.1933 3rd Army
    DD.MM.1933-01.01.1941 3rd Army
    Dislokace:
    Deployed:
    29.07.1921-18.07.1922 not initiated
    18.07.1922-01.10.1933 San Antonio, Maverick Building
    01.10.1933-01.01.1941 San Antonio, Fort Sam Houston

    Velitel:
    Commander:
    22.06.1934-28.02.1935 Howland, Charles R. (Brigadier General)
    27.06.1940-15.05.1941 Krueger, Walter (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    18.07.1922-10.09.1923 Murphy, Pierce A. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999

    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/190400#550769Verze : 3
    MOD