5. pěší divize [1954-1957]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

5. pěší divize [1954-1957]

5th Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    5. pěší divize 5th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    5th Infantry Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.05.1954
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.06.1957
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    25.05.1954-30.06.1955 Partridge, Richard C. (Major General)
    01.07.1955-28.02.1956 Sexton, William T. (Major General)
    01.03.1956-30.04.1956 Ives, Hiram D. (Brigadier General)
    01.05.1956-30.06.1956 Dolph, Cyrus A. (Brigadier General)
    01.07.1956-31.05.1957 Mudgett, Gilman C. (Major General)
    01.02.1957-01.06.1957 Breckenridge, William M. (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions and Separate Brigades, Center of Military History (U.S. Army), 1999
    http://perso.numericable.fr/~yvesjbel/cg1767.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/191076#551994Verze : 6
    MOD