Pomoc pri pátraní po prastarom otcovi

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pomoc pri pátraní po prastarom otcovi

Dobrý deň, milovníci histórie.
    Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pri pátraní po mojom prastarom otcovi, respektíve rade o tom, či nepoznáte nejkých pamätníkov, ktorí mali podobný osud.

INFORMÁCIE:

Môj prastarký mal už po vojenskej službe a v zázname získanom z Vojenského historického archívu v BA bol zapísaný dátum 21.7,1944 a napísané " Prezentovaný k ďalšej činnej službe. Zdravý"

Z tohoto zápisu neviem, kde bol prezentovaný, či buď v :

1, TRENČINE - kde je posledná zmena jeho pôsobenia, podľa kmeňového listu (peší pluk 2, náhradný prápor)

2, Martin - ztadeto fyzicky poslal posledný list, kde bol aj s kamarátmi z dediny
    3, Badín (pri Banskej Bystrici) - tu ho bola prastarká pozrieť, a tu ho videla naposledy, ona si pamätala, že tam bolo veľa vojakov aj tam jednu noc prespala a tu ho posledný raz videla.

Z úradu WAST je napísané, že bol zajatý ďna 29.10 1944 (po ústupe SNP) v LUZINA. = NEVIEME, ČO TO ZA OBEC JE, ale asi to je LIPTOVSKÁ LÚŽNA.

Zahynul v EISENACHU 29.4.1945 ...

Viac o pôsobení prastarého otca počas SNP nevieme.

Preto by som Vás chcel pekne poprosiť, či by ste mi s danou problematikou nevedeli pomôcť objasniť osudy môjho prastarkého, ale hlavne aj pre jeho dve deti, ktoré ho nepoznali.

Vopred ďakujem.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/191910#553756Verze : 1