4. brigáda námořní pěchoty [1917-1919]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
Sraz říjen 2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

4. brigáda námořní pěchoty [1917-1919]

4th Marine Brigade

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. brigáda námořní pěchoty 4th Marine Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    4th Marine Brigade
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    23.10.1917
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    13.08.1919
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    23.10.1917-08.08.1919 2. divize
    23.10.1917-08.08.1919 2nd Division
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    23.10.1917-09.11.1917 Doyen, Charles A. (Brigadier General)
    09.11.1917-08.12.1917 Bearss, Hiram L. (Lieutenant Colonel)
    08.12.1917-09.04.1918 Doyen, Charles A. (Brigadier General)
    09.04.1918-11.04.1918 Wendell, Neville C. (Colonel)
    11.04.1918-07.05.1918 Doyen, Charles A. (Brigadier General)
    07.05.1918-11.07.1918 Harbord, James G. (Brigadier General)
    11.07.1918-15.07.1918 Harbord, James G. (Major General)
    15.07.1918-17.07.1918 Lee, Harry (Lieutenant Colonel)
    17.07.1918-26.07.1918 Wendell, Neville C. (Colonel)
    26.07.1918-28.07.1918 Lejeune, John A. (Brigadier General)
    28.07.1918-01.08.1918 Wendell, Neville C. (Colonel)
    01.08.1918-02.03.1919 Wendell, Neville C. (Brigadier General)
    02.03.1919-14.03.1919 Logan, Feland (Colonel)
    14.03.1919-11.05.1919 Wendell, Neville C. (Brigadier General)
    11.05.1919-16.06.1919 Lee, Harry (Colonel)
    16.06.1919-17.06.1919 Wendell, Neville C. (Brigadier General)
    17.06.1919-22.06.1919 Snyder, Harold C. (Colonel)
    22.06.1919-12.07.1919 Wendell, Neville C. (Brigadier General)
    12.07.1919-23.07.1919 Lee, Harry (Colonel)
    23.07.1919-03.08.1919 Wendell, Neville C. (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.10.1917-13.08.1919 5. pluk námořní pěchoty
    DD.10.1917-13.08.1919 6. pluk námořní pěchoty
    DD.10.1917-13.08.1919 5th Marine Regiment
    DD.10.1917-13.08.1919 6th Marine Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Order of Battle of the United States Land Forces in the World War. American Expeditionary Forces. Volume 2: Divisions, Center of Military History, United States Army, Washington, 1988
    www.worldwar1centennial.org
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/197671#567703Verze : 3
    MOD