14.07.2017 - Dvě turistky byly zabity a čtyři další zraněny v Hurghadě

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

14.07.2017 - Dvě turistky byly zabity a čtyři další zraněny v Hurghadě

Two female tourists are killed and four wounded during stabbing at Red Sea resort in Egypt

  Avatar
  Dvě německé turistky byly ubodány k smrti a další čtyři, mezi nimi jedna češka, zraněny v hotelovém resortu v egyptské Hurghadě. Personál hotelu útočníka přemohl a uvěznil ve vozíku na kufry.


  Doufejme, že to bude dalším varováním pro české turisty, kteří stále v nepochopitelně velkých počtech do Egypta jezdí.
  Prameny: www.egyptdailynews.com
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579004Verze : 1
  MOD
  Avatar
  Útok nožem, který provedl 28letý Abdar Rahmán Šams Dín v letovisku v egyptské Hurghadě, si vyžádal mezi turisty životy dvou Němek. Další 4 lidé byli zraněni, mezi nimi je i 36letá češka, ta byla převezena na vyšetření do Káhiry, má mít řezné rány na noze a zádech. Muž se na turistickou pláž dostal tak, že přeplaval z pláže veřejné. Při útoku se muž zaměřoval na ženy - cizinky. Vyšetřovatelé pracují zatím z několika hypotézami, mezi nimi je sice pochopitelně i teroristický útok, ale spekuluje se, že mělo jít také jen o nějaký spor v potápěčském centru.


  Zdroje:
  zpravy.aktualne.cz
  zpravy.idnes.cz
  www.ceskatelevize.cz
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579009Verze : 1
  Avatar
  a oni tam tak dlouho budou jezdit, blbci blbi, az to na blbce spadne ..
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579012Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No a právě o to muslimským fanatikům jde - aby tam ti blbci nejezdili. Egypt tak přichází o příjmy z turistického ruchu - návštěvnost klesla z 15 mil. turistů ročně před rokem 2011 na loňských cca 5 mil.
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579022Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Já považuji Egypt za obecně bezpečnou destinaci - ano člověk se může stát obětí útoku, ale to by se pak musel bát jet do Berlína, Londýna či Paříže - ale stejně tak třeba do Marseil. Udělat si výlet do Afghánistánu - to je řekněme docela blbost - ale Egypt? Je to blbost. Ale IS (a ostatní) si to přejí - to je jasné, ono méně turistů, to je méně peněz (a nejen pro stát), více nezaměstnaných - a více nezaměstnaných to je větší frustrace a když je větší frustrace, tak se zvláště mladí lidé lépe radikalizují a verbují. Nutno říct, že v případě Egypta dělá (nebo donedávna dělal) turistický ruch asi cca 10% HDP!


  Neříkám snad, že snad není opatrnost na místě, ale s takovou bychom za chvíli nemuseli vytáhnout paty z baráku jak by jsme byli předpo**atí strachy.
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579043Verze : 0
  Avatar
  Vsak taky do Berlina, Parize nebo Marseille uz bych nejel Very Happy Sami si je tam natahli, tak at si to resi. A stejne tak nemam za potrebi podporovat Egypt, Turecko a dalsi podobne zeme tim, ze tam pojedu utracet na dovolenou. Tohle si musi vyresit oni tam, dlouho to podporovali a/nebo prehlizeli, takze je na case, aby doslo na dusledky takoveho chovani. A ne, Egypt opravdu NENI bezpecna destinace. Staci se podivat, jak casto se tu pise, ze v Egypte vystrileli ci povrazdili nejake krestanske obyvatele ...
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579105Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Naprosto souhlasím. A když bychom měli porovnávat Německo a Egypt, tak v Německu je nějakých 5 mil. muslimů a v Egyptě 90 mil., takže i těch pomatenců, kteří jsou ochhotni zabíjet je poměrně.
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579109Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Kupodivu Egypt je v tomto poměrně dobrý ještě (a taky tam mají asi 10 mega Koptů), ale teď ty čísla sypu spíš z rukávu ... no, ale jak říkám strach je to co teroristi chtějí a také reálné jediné čeho mohou opravdu dosáhnout - si vemte reálné číslo všech obětí v zemích EU za minulý rok a porovnejte ho třeba s počtem obětí autonehod. Ale jo stačí natočit jedny Čelisti a lidi se mohou zes... ze žraloka bílého (či spíše všech žraloků), přičemž jsou jiná mnohem nebezpečnější zvířata. Jako Co se Egypta týče - na Sinaj bych asi teda nejel - ale kam vlastně? Takže jinak žádný Saumur, žádné Ypry, žádná Maginotka, žádná Normandie a co já vím ještě. Prostě kde je dnes bezpečno?
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/203070#579125Verze : 0