Otto Skorzeny duben 1945

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Otto Skorzeny duben 1945

Otto Skorzeny April 1945

  Avatar
  Dobrý den
  Omlouvám se, ale jsem tady poprvé tak snad nic neporušuji.
  Zajímá mne Otto Skorzeny a narazil jsem na nějaké nesrovnalosti ve zdrojích, které mám. Ocenil bych jakoukoli informaci o Skorzenym v dubnu 1945, hlavně jakákoli informace kde se nacházel ve vztahu ke konkrétnímu datu. Jiná období mne nezajímají.
  Ve své knize "Mé velitelské operace" píše, že jel do Kroměříže pro své spolubojovníky aby jim zachránil život a odvezl je do Alpské pevnosti. 11. dubna poslal telegram z Vídně (vše nasvědčuje tomu, že dnes 11 dubna bude Vídeň dobyta). 16 dubna byly vypáleny Paseky a Prlov, velitelé akce později tvrdili, že Skorzeny byl přítomen, ale jsou o tom pochybnosti. Koncem dubna už byl bezpečně v Alpách, ale to období mezi 11.4 a 26.4. (kdy už je bezpečně v Alpách a přebírá tam nějaké fondy) je pro mne záhadou. Americkým vyšetřovatelům tvrdil, že z Vídně jel přímo do Alp, že protektorát jej nezajímal. Některé indicie v mých podkladech mi ale signalizují, že lhal.
  Má někdo nějaké informace? O výpovědi pana Housky vím, i když ji mám jenom převyprávěnou. Kdyby měl někdo doslovný přepis byl by "very welcome".
  Moc děkuji za jakoukoli reakci.
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/205059#582468Verze : 0