315. skupina pro přepravu jednotek [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

315. skupina pro přepravu jednotek [1942-1945]

315th Troop Carrier Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    315. skupina pro přepravu jednotek 315th Troop Carrier Group
    Originální název:
    Original Name:
    315th Troop Carrier Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    315. transportní skupina 315th Transport Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.07.1945
    Nástupce:
    Successor:
    315. skupina pro přepravu jednotek 315th Troop Carrier Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.06.1942-29.11.1942 52. křídlo pro přepravu jednotek
    29.11.1942-16.10.1943 8. velitelství letecké podpory
    30.08.1943-15.10.1943 ?
    16.10.1943-18.02.1944 50. křídlo pro přepravu jednotek
    18.02.1944-15.05.1945 52. křídlo pro přepravu jednotek
    15.05.1945-31.07.1945 ?
    20.06.1942-29.11.1942 52nd Troop Carrier Wing
    29.11.1942-16.10.1943 VIII Air Support Command
    30.08.1943-15.10.1943 attached to 1st Fighter Division [Provisional]
    16.10.1943-18.02.1944 50th Troop Carrier Wing
    18.02.1944-15.05.1945 52nd Troop Carrier Wing
    15.05.1945-31.07.1945 Caribbean Wing, Air Transport Command
    Dislokace:
    Deployed:
    04.07.1942-03.08.1942 Louisville, Bowman Field
    03.08.1942-11.10.1942 Florence, Florence Army Airfield
    11.10.1942-01.12.1942 -
    01.12.1942-06.11.1943 Aldermaston, ?
    06.11.1943-07.02.1944 Welford, ?
    07.02.1944-06.04.1945 Stanhoe, ?
    06.04.1945-DD.05.1945 Amiens, ?
    DD.05.1945-31.07.1945 Valencia, Waller Army Airfield /

    Velitel:
    Commander:
    17.04.1942-25.05.1943 McLelland, Hamish (Colonel)
    25.05.1943-26.06.1943 Sims, William H. (First Lieutenant)
    26.06.1943-03.09.1943 Maughan, Russel L. (Captain)
    03.09.1943-19.09.1943 Sims, William H. (First Lieutenant)
    19.09.1943-04.11.1943 Zimmerman, James L. (Lieutenant Colonel)
    04.11.1943-30.11.1943 Sims, William H. (Captain)
    30.11.1943-21.01.1944 Booth, William G. (Lieutenant Colonel)
    21.01.1944-24.06.1944 McLelland, Hamish (Colonel)
    24.06.1944-19.09.1944 Lyon, Howard B. (Lieutenant Colonel)
    19.09.1944-29.09.1944 McLelland, Hamish (Colonel)
    29.09.1944-09.01.1945 Lyon, Howard B. (Lieutenant Colonel)
    09.01.1945-23.02.1945 Gibbons, Robert J. (Lieutenant Colonel)
    23.02.1945-25.03.1945 Lyon, Howard B. (Colonel)
    25.03.1945-DD.05.1945 Gibbons, Robert J. (Lieutenant Colonel)
    DD.05.1945-31.07.1945 ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/3902#494472Verze : 4
    MOD
    Avatar
    Vytvořena jako 315th Transport Group 2.2.1942
    Aktivována 14.2.1942
    Přetvořena na 315th Troop Carrier Group v červenci 1942
    Deaktivována 31.7.1945
    Aktivována 19.5.1947
    Deaktivována 10.9.1948
    Přetvořena na 315th Troop Carrier Group (Medium)
    Aktivována 10.6.1952
    Deaktivována 18.1.1955


    SQUADRONY
    29th - 1952 - 1955
    33rd - 1942
    34th - 1942 - 1945; 1947 - 1948; 1952 - 1955
    35th - 1942
    43rd - 1942 - 1945; 1947 - 1948; 1952 - 1955
    54th - 1942
    309th - 1944 - 1945
    310th - 1944 - 1945
    344th - 1952 - 1955


    STATIONS
    Lower Swatara, Olmsted Army Airfield , 14.2.1942


    Hampton, Langley Field , 19.5.1947 - 10.9.1948
    Brady AB, Japan, 10.6.1952 - 18.1.1955


    COMMANDERS
    Capt Thomas J Schofield, 14.2.1942


    neznámý, květen 1947 - září 1948
    Lt Col Jack L Crawford, 10.6.1952
    Lt Col Gene I Martin, 5.12.1952
    Col Kenneth L Glassburn, 11.8.1953
    Lt Col Jacob P Sartz Jr, 9.11.1954 - 18.1.1955


    CAMPAIGNS
    World War II - American Theater
    - Sicily
    - Naples - Foggia
    - Normandy
    - Northern France
    - Rhineland
    - Central Europe
    Korean War - Korea Summer-Fall, 1952
    - Third Korean Winter
    - Korea Summer-Fall, 1953


    DECORATIONS
    Distinguished Unit Citation - France, 6.6.1944
    Republic of Korea Presidential Unit Citation - 10.6.1952 - 27.7.1953


    Kódy jednotlivých squadron
    34 - NM
    43 - UA


    Používaný letoun
    C-47
    C-46
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/3902#44372Verze : 4