Bitevní eskadra 101 [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bitevní eskadra 101 [1943-1945]

101st Ground Attack Wing / Schlachtgeschwader 101 (SG 101)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bitevní eskadra 101 101st Ground Attack Wing
    Originální název:
    Original Name:
    Schlachtgeschwader 101
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    04.04.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1943-04.04.1944 Bétheny, Fliegerhorst Reims /
    05.04.1944-16.02.1945 Vyškov, Einsatzhafen Wischau /
    17.02.1945-04.04.1945 Vadum, Fliegerhorst Aalborg West /

    Velitel:
    Commander:
    01.02.1943-29.08.1943 Krebs, Helmuth (Major)
    30.08.1943-22.09.1943 Voigt, Günther (Hauptmann)
    23.09.1943-30.06.1944 Thran, Fritz (Major)
    01.07.1944-09.02.1945 Lang, Friedrich (Major)
    09.02.1945-04.04.1945 ?, ? ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://ww2.dk/air/attack/sg101.html
    http://www.vrtulnik.cz/ww2/protektorat-vyskov.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/3923#583586Verze : 2
    MOD