Betliar

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Betliar

okr. Rožňava

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Betliar Betliar
    Originální název:
    Original Name:
    Betliar
    Další názvy:
    Other Names:
    Betlér (maďarsky)
    Betler (nemecky)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rožňava Roznava District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°42'08.35"N 20°30'23.39"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1330
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kaštieľ
    Park obklopujúci kaštieľ
    Rímskokatolícky kostol sv. Alžbety
    Evanjelický kostol
    Socha sv. Jána Nepomuckého
    Pomník padlým v 1. a 2. svetovej vojne
    Muzea:
    Museums:
    Kaštieľ Manor house
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.betliar.ocu.sk
    http://www.e-obce.sk
    http://www.retep.sk/okolie/betliar/betliar.php
    www.buyflags.eu/city-flags-slovakia
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/43879#385375Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Betliar
    (okr.Rožňava)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Rožňava.


    Sčítání lidu v roce 1930: 1 333 obyvatel (z toho 32 osob národnosti cikánské, 1 043 osob národnosti československé, 160 osob národnosti maďarské, 59 osob národnosti německé, 5 osob národnosti ruské a 6 osob národnosti židovské)


    Posádka byla ustanovena v říjnu 1920
    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    dvě Baterie Lehkého dělostřeleckého pluku 11 (říjen 1920 – únor 1921),
    Horský dělostřelecký oddíl 261 (únor 1921 – leden 1923),
    Dělostřelecký oddíl 261 (leden 1923 – září 1935).


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/43879#173292Verze : 0