Lepa Sela Lepo Gore, Srbsko 1996

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Lepa Sela Lepo Gore, Srbsko 1996

Réžia: S. Dragojevic
    Hrajú: D. Bejelogrlic, N. Kojo, Z. Cvijanovic, D. Maksimovic, M. Mandic, B. Zivojinovic...
    118 min.
    Doteraz najlepší film ktorý som videl vojne v bývalej Yuge. Dvaja kamaráti z detstva (Milan - Srb a Halil - muslim) sa ocitnú každý na inej strane barikády. Dej sa točí okolo jednotky Srbov, ktorí sa ocitnú v tuneli, ktorý z oboch koncov obsadili moslimské oddiely. Protivníci sa navzájom dobre poznajú, veď spolu vyrastali... Súčasťou deja sú retrospektívne návraty do minulosti hlavných hrdinov, ako sa dostali do armády... Už hádam len toľko, happy end nečakajte...
    Ako je film dostupný v našich končinách neviem, ja ho mám priamo z Juhošky. Na nete som ho videl, ale skôr distribuovaný na západ od nás. Každopádne, ak sa k nemu dostanete, stojí za to ho vidieť. V mojom rebríčku filmov o vojne v Juhoslávii je a asi ostane na prvom mieste.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/45644#178021Verze : 0