Vytvořena jako 28th Composite Group 22.12.1939
Aktivována 1.2.1940
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Composite) v prosinci 1943
Deaktivována 20.10.1945
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Very Heavy)
Aktivována 4.8.1946
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Medium) v květnu 1948
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Heavy) v květnu 1949
Přetvořena na 28th Strategic Reconnaissance Group v dubnu 1950
Přetvořena na 28th Strategic Reconnaissance Group (Heavy) v červenci 1950
Deaktivpována 16.6.1952
SQUADRONY
11th Pursuit - 1942
18th Pursuit - 1941 - 1942
34th Pursuit - 1940
36th - 1940 - 1943
37th - 1940 - 1941
73rd - 1941 - 1943
77th - 1942 - 1945; 1946 - 1952
404th - 1942 - 1945
717th - 1946 - 1952
718th - 1946 - 1952
STATIONS
Moreno Valley, March Field , 1.2.1940
Sunnyvale, Moffett Field , 10.12.1940 - 12.2.1941
Anchorage, Elmendorf Field , 23.2.1941
Adak, Adak Army Airfield , 14.3.1943
Shemya, Shemya Army Air Base , 26.2.1944 - 20.10.1945
Grand Island, Grand Island Army Airfield , 4.8. - 6.10.1946
Anchorage, Elmendorf Army Air Base , 20.10.1946 - 24.4.1947
03.05.1947-DD.MM.1947 Rapid City, Rapid City Army Air Base
DD.MM.1947-DD.01.1948 Rapid City, Rapid City Air Force Base
DD.01.1948-DD.06.1948 Rapid City, Weaver Air Force Base
DD.06.1948-16.06.1952 Rapid City, Rapid City Air Force Base
COMMANDERS
Col William H Crom, 1.2.1940
Lt Col Lotha A Smith, 12.2.1940
Maj William 0 Eareckson, 1.9.1940
Maj Donald W Titus, 20.10.1940
Maj William 0 Eareckson, 26.5.1941
Maj Norman D Sillin, 7.11.1941
Col Earl H DeFord, 23.1.1943
Maj Robert C Orth, 19.3.1943
Lt Col Jack N Donohew, 27.3.1943
Lt Col Ralph W Rodieck, 18.4.1943
Lt Col John W Massion, 27.10.1943
Lt Col Alexander W Bryant, 4.1.1944
Col Robert H Herman, 1.4.1944
Col Walter L Wheeler, 21.7.1945
Lt Col John C Larson, 27.9. - 20.10.1945
Col Richard M Montgomery, 4.8.1946
Col Thomas J Gent Jr, 23.8.1946
Lt Col Donald W Lang, 15.8.1947
Lt Col Everett W Best, 24.12.1947
Lt Col Frank W Iseman Jr, 16.4.1948
Lt Col Solomon Cutcher, 27.6.1948
Col John B Henry Jr, 10.7.1948
Lt Col Everett W Best, 25.4.1949
Col William P Brett, 2.5.1949
Lt Col Solomon Cutcher, 21.3.1950
Col Donald W Eisenhart, 3.4.1950
Col Frank W Iseman Jr, 24.7.1950
Col Bertram C Harrison, 18.10.1950
Col Richard E Ellsworth, 10.2.1951 - 16.6.1952
CAMPAIGNS
Air Offensive, Japan
Aleutians
DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Kuril Islands, 1.4.1944 - 13.8.1945
Aktivována 1.2.1940
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Composite) v prosinci 1943
Deaktivována 20.10.1945
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Very Heavy)
Aktivována 4.8.1946
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Medium) v květnu 1948
Přetvořena na 28th Bombardment Group (Heavy) v květnu 1949
Přetvořena na 28th Strategic Reconnaissance Group v dubnu 1950
Přetvořena na 28th Strategic Reconnaissance Group (Heavy) v červenci 1950
Deaktivpována 16.6.1952
SQUADRONY
11th Pursuit - 1942
18th Pursuit - 1941 - 1942
34th Pursuit - 1940
36th - 1940 - 1943
37th - 1940 - 1941
73rd - 1941 - 1943
77th - 1942 - 1945; 1946 - 1952
404th - 1942 - 1945
717th - 1946 - 1952
718th - 1946 - 1952
STATIONS
Moreno Valley, March Field
Sunnyvale, Moffett Field
Anchorage, Elmendorf Field
Adak, Adak Army Airfield
Shemya, Shemya Army Air Base
Grand Island, Grand Island Army Airfield
Anchorage, Elmendorf Army Air Base
03.05.1947-DD.MM.1947 Rapid City, Rapid City Army Air Base
DD.MM.1947-DD.01.1948 Rapid City, Rapid City Air Force Base
DD.01.1948-DD.06.1948 Rapid City, Weaver Air Force Base
DD.06.1948-16.06.1952 Rapid City, Rapid City Air Force Base
COMMANDERS
Col William H Crom, 1.2.1940
Lt Col Lotha A Smith, 12.2.1940
Maj William 0 Eareckson, 1.9.1940
Maj Donald W Titus, 20.10.1940
Maj William 0 Eareckson, 26.5.1941
Maj Norman D Sillin, 7.11.1941
Col Earl H DeFord, 23.1.1943
Maj Robert C Orth, 19.3.1943
Lt Col Jack N Donohew, 27.3.1943
Lt Col Ralph W Rodieck, 18.4.1943
Lt Col John W Massion, 27.10.1943
Lt Col Alexander W Bryant, 4.1.1944
Col Robert H Herman, 1.4.1944
Col Walter L Wheeler, 21.7.1945
Lt Col John C Larson, 27.9. - 20.10.1945
Col Richard M Montgomery, 4.8.1946
Col Thomas J Gent Jr, 23.8.1946
Lt Col Donald W Lang, 15.8.1947
Lt Col Everett W Best, 24.12.1947
Lt Col Frank W Iseman Jr, 16.4.1948
Lt Col Solomon Cutcher, 27.6.1948
Col John B Henry Jr, 10.7.1948
Lt Col Everett W Best, 25.4.1949
Col William P Brett, 2.5.1949
Lt Col Solomon Cutcher, 21.3.1950
Col Donald W Eisenhart, 3.4.1950
Col Frank W Iseman Jr, 24.7.1950
Col Bertram C Harrison, 18.10.1950
Col Richard E Ellsworth, 10.2.1951 - 16.6.1952
CAMPAIGNS
Air Offensive, Japan
Aleutians
DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Kuril Islands, 1.4.1944 - 13.8.1945