Velitelství protivzdušné obrany státu [1976-1990]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2016 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 80.678,- Kč Chci přispět
Sraz 17.12.2016 Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství protivzdušné obrany státu [1976-1990]

State Air Defense Command

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství protivzdušné obrany státu State Air Defense Command
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství protivzdušné obrany státu
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1976
    Předchůdce:
    Predecessor:
    7. armáda protivzdušné obrany státu 7th Army of State Air Defense
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.04.1990
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu Air Force and State Air Defense Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1976-01.05.1990 Ministerstvo národní obrany
    01.01.1976-01.05.1990 Ministry of National Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1976-DD.MM.1981 Praha
    DD.MM.1981-01.05.1990 Stará Boleslav, velitelské stanoviště
    Velitel:
    Commander:
    01.01.1976-01.04.1977 Marušák, Josef (Generálporučík)
    01.04.1977-DD.12.1983 Prelec, Michal (Generálporučík)
    DD.12.1983-01.05.1990 Matyáš, Jaroslav (Generálporučík)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.1986-DD.MM.RRRR Jurica, Rudolf (Generálmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1976-DD.MM.1990 17th Signal Regiment
    01.01.1976-01.05.1990 2nd State Air Defense Division
    01.01.1976-30.04.1990 3rd State Air Defense Division
    01.01.1976-01.05.1990 7th Air Troops Repair
    01.01.1976-01.05.1990 7th Army Repair Signals and Electronic Support
    01.01.1976-01.05.1990 7th Electronic Warfare Battalion
    01.01.1976-01.05.1990 7th Operating Battalion
    01.01.1976-01.05.1990 Main Weather Centre
    01.01.1976-01.05.1990 Radio Technical Force Training Centre
    01.01.1976-01.05.1990 State Air Defense Central Command Post
    01.01.1976-01.05.1990 State Air Defense Training Center
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/48626#420938Verze : 0
    wade MOD