Mi-4 1543

     
Typ:
Type:
Mi-4
Výrobce:
Producer:
Kazaňský letecký závod č. 387
Datum výroby:
Date of Production:
DD.MM.RRRR
Výrobní číslo:
Construction Number:
11143
Sériové číslo / imatrikulace:
Serial Number / Registration Code:
DD.MM.RRRR-05.07.1972 1543
Datum vyřazení z provozu:
Date of Decommissioning:
05.07.1972 zrušen a sešrotován
05.07.1972 decommisioned and scrapped
Poznámka:
Note:
Vrtulník si 5. července 1970 při přistání v Prostějově urazil ocasní nosník, 17.01.1972 Ve visu před přistáním došlo ve výšce 1,5-2 m k závadě hydraulického systému. Ocasní nosník narazil o zem a ulomil se. Vrtulník se třikrát otočil kolem svislé osy a zůstal stát na podvozku. Na technice vznikla škoda 700 000 Kčs. Posádka: pplk. Jaromír Kovařík – kapitán vrtulníku, mjr. Ivan Goebel – pilot letovod, kpt. Josef Kovář – palubní technik
1. dopravní výsadkový letecký pluk
11. vrtulníková letka
The helicopter struck the tail beam during the landing in Prostějov on July 5, 1970, 17.01.1972 In the suspension before landing, there was a failure of the hydraulic system at a height of 1.5-2 m. The tail beam hit the ground and broke. The helicopter turned three times around the vertical axis and remained standing on the landing gear. The equipment suffered damage of CZK 700,000. Crew: Lt. Col. Jaromír Kovařík - helicopter captain, mjr. Ivan Goebel - pilot, Capt. Josef Kovář - flight technician
Zdroje:
Sources:
Михеев, В. Р. Московский вертолётный завод имени М. Л. Миля. Москва 2007. ISBN 5-98734-003-9.
Gregorzewski, Jerzy. Śmigłowiec Mi-4, Typy broni i uzbrojenia nr 75. Wydawnictwo MON, Warszawa 1982.
ruslet.webnode.cz
https://ftrww.narod.ru/mi4-3.htm
URL : https://www.valka.cz/Mi-4-1543-t58883#212616 Verze : 1
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy


Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více