Útočná peruť 95 [1972-1995]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Útočná peruť 95 [1972-1995]

Attack Squadron 95 "Green Lizards" / VA-95

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Útočná peruť 95 Attack Squadron 95
    Originální název:
    Original Name:
    Attack Squadron 95
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1972
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    18.11.1995
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.1972-01.07.1978 Palubní letecké křídlo 15
    01.07.1978-DD.MM.RRRR Palubní letecké křídlo 11
    DD.MM.1972-01.07.1978 Carrier Air Wing 15
    01.07.1978-DD.MM.RRRR Carrier Air Wing 11
    Dislokace:
    Deployed:
    26.03.1952-08.03.1962 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1972-DD.MM.1973 Wales, G. E. (Commander)
    DD.MM.1973-05.04.1974 Zirbel, W. D. (Commander)
    05.04.1974-DD.MM.1974 Westfall, Van F. (Commander)
    DD.MM.1974-29.10.1976 Rogers, Jerry W. (Commander)
    29.10.1976-27.01.1978 McEwen, Robert M. (Commander)
    27.01.1978-DD.MM.1979 Craig, Ken G. (Commander)
    DD.MM.1979-21.08.1980 Toft, Richard J. (Commander)
    21.08.1980-10.12.1981 Hauert, Patrick C. (Commander)
    10.12.1981-02.02.1983 Wolter, Richard C. (Commander)
    02.02.1983-01.08.1984 Wojcik, Raymond T. (Commander)
    01.08.1984-01.02.1986 McMahon, John S. Jr. (Commander)
    01.02.1986-19.06.1987 Rosenberg, Jeremy C. (Commander)
    19.06.1987-01.12.1988 Miller, William H. (Commander)
    01.12.1988-25.05.1990 Schork, John F. (Commander)
    25.05.1990-DD.MM.1991 Worthington, John R. (Commander)
    DD.MM.1991-DD.MM.1992 Dearth, Randy S. (Commander)
    DD.MM.1992-DD.MM.1993 Gordon, Graham H. (Commander)
    DD.MM.1993-DD.MM.1994 Nichelson, Gerald L. (Commander)
    DD.MM.1994-DD.MM.1994 VandenBergh, Pieter N. (Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    DD.MM.1972-DD.MM.1972 Grumman A-6A Intruder
    DD.MM.1972-DD.MM.1976 Grumman A-6B Intruder
    DD.MM.1972-DD.MM.1992 Grumman KA-6D Intruder
    04.02.1976-DD.MM.1995 Grumman A-6E Intruder
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
    www.seaforces.org
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66521#582664Verze : 1
    MOD
    Avatar





    Linked from : http://forum.valka.cz/topic/postview/583220
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66521#583221Verze : 0
    MOD