Národní akademie obrany [2004-2008]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Národní akademie obrany [2004-2008]

Natonal Defence Academy / Národná akadémia obrany maršala Andreja Hadika

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Národní akademie obrany Natonal Defence Academy
    Originální název:
    Original Name:
    Národná akadémia obrany maršala Andreja Hadika
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.2004
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Vojenská akadémie Military Academy
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.2008
    Nástupce:
    Successor:
    Akadémia ozbrojených síl Academy of Armed Forces
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.2004-15.01.2006 Sekce lidských zdrojů
    15.01.2006-01.09.2008 Sekce obranné politiky, mezinárodních vztahů a legislatívy
    01.09.2004-15.01.2006 Section of Human Resources
    15.01.2006-01.09.2008 Section of Defence Politic, International Relations and Legislative
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.2004-01.09.2008 Liptovský Mikuláš, Demänovské kasárny

    Velitel:
    Commander:
    01.09.2004-10.08.2007 Regula, Mikuláš (Brigádny generál)
    17.09.2007-01.12.2007 Áč, Marián (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.11.1994-31.03.2000 ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.09.2004-31.08.2008 Veliteľstvo a štáb NAO
    01.09.2004-31.08.2008 Centrum kariérneho rozvoja
    01.09.2004-31.08.2008 Správa majetku a logistiky
    01.09.2004-31.08.2008 Školské jednotky


    01.09.2004-31.08.2008 Headquarters and Staff of NDA
    01.09.2004-31.08.2008 Career Development Center
    01.09.2004-31.08.2008 Property Management and Logistics
    01.09.2004-31.08.2008 School Units
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.09.2004-31.08.2008 Národná akadémia obrany maršala Andreja Hadika
    01.09.2004-31.08.2008 Natonal Defence Academy of Marshal Andrej Hadik
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Čestný názov škola získala priamo zákonom 455/2004 Z.z. -
    Zdroje:
    Sources:
    Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6,www.vojenstvi.cz, ISSN : 1802-1514, archív autora
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66586#293981Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Národná akadémia obrany maršala Andreja Hadika


    Vznik: 01.09.2004 zrušením Vojenskej akadémie Liptovský Mikuláš na základe zákona NR SR č. 455/2004 Z.z. zo dňa 30.06.2004. Čestný názov získala po významnom vojvodcovi, maršálovi Andrejovi Hadikovi, grófovi z Futaku.


    Štruktúra:
    - veliteľstvo (veliteľ, zástupca veliteľa, zástupca veliteľa pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj)
    - štáb NAO
    - Centrum kariérneho rozvoja (CKR)
    -- veliteľstvo (veliteľ CKR, zástupca veliteľa CKR, zástupca veliteľa CKR - Košice)
    -- KNB - Kurz národnej bezpečnosti
    -- VVŠK - Vyšší veliteľsko-štábny kurz
    -- ZVŠK - Základný veliteľsko-štábny kurz
    -- ISOC - International Staff Officer Course
    -- VDK - Vyšší dôstojnícky kurz
    -- VODK - Vstupný odborný dôstojnícky kurz
    -- PRK - Práporčícky kurz
    -- Špecializované krátkodobé kurzy
    -- CVI - Centrum výcviku a inštruktáže
    -- Knižnica NAO
    - správa majetku a logistiky
    - školské jednotky
    -- 1. ročník (CHOPOK)
    -- 2. ročník (ĎUMBIER)
    -- 3. ročník (GERLACH)
    -- 4. ročník (KRIVÁŇ)


    Zánik: 01.09.2008 zlúčením s Akadémiou ozbrojených síl na základe zákona č. 144/2008 Z. z.


    Zdroj: www.nao.sk, www.mosr.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66586#235677Verze : 1
    MOD