Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad

Prague, Jiri z Podebrad´s Barracks

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Kasárny Jiřího z Poděbrad Jiri z Podebrad´s Barracks
    Originální název:
    Original Name:
    Kasárny Jiřího z Poděbrad
    Další názvy:
    Other Names:
    Josefské kasárny (1795-1918)
    Kasárny Jiřího z Poděbrad (1919-1993)
    Obec:
    Municipality:
    Praha - Nové Město Praha - Nové Město
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°05'20.3246571"N 14°25'44.0224171"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.1795
    DD.MM.1795
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.01.1920 11.03.1930 Úřad hospodářsko-správní služby 1. divise
    1st Division Office of the Economic-administrative Services
    01.01.1920 24.09.1938 Úřad zdravotnické služby 1. divise
    1st Division Office Health Services
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajský prapor 1
    1st Train Battalion
    01.02.1921 15.10.1937 1. jezdecká brigáda
    1st Cavalry Brigade
    01.12.1921 31.12.1937 1. polní dělostřelecká brigáda
    1st Field Artillery Brigade
    11.03.1930 24.09.1938 Úřad intendanční služby 1. divise
    1st Division Office Intendant Services
    30.09.1936 01.01.1938 Okrskové velitelství Praha
    District Command Prague
    01.01.1938 24.09.1938 Posádkové velitelství Velká Praha
    Garrison Command Great Prague

    DD.MM.1795-DD.MM.RRRR Pěší pluk č. 28
    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.1993
    DD.MM.1993
    Poznámka:
    Note:
    16. července 1831 nastoupil k 28. pěšímu pluku jako účetní poddůstojník Josef Kajetán Tyl, který ve zdejších kasárnách (roku 1834) napsal text písně „Kde domov můj“ (současná hymna České republiky). -
    Zdroje:
    Sources:
    - Jiří Vorlíček: Pražské vojenské budovy a hřbitovy (Praha 1987)
    - www.valka.cz
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66621#411948Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Praha - Kasárny Jiřího z Poděbrad


    Kasárenský objekt v městské části Nové Město (Praha II). Původně objekt kapucínského kláštera a špitálu, postavený v roce 1653. V roce 1795 byl převzat vojskem a v letech 1857-1861 byl přestavěn do novorománské podoby, přičemž obdržel označení Josefské kasárny. V roce 1919 byl přejmenován na Kasárny Jiříhi z Poděbrad.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66621#235884Verze : 0
    MOD
    Avatar
    fotografie
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66621#235901Verze : 0
    Avatar
    Objekt kasáren byl přestavěn na nákupní středisko Palladium. Během rozsáhlého archeologického výzkumu byla objevena celá řada reliktů staveb, přičemž některé z nich (románské) byly zachovány.

    Současný stav
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66621#544872Verze : 0
    Avatar
    Josefské kasárny v stylu anglické novogotiky

    Reprodukce kolorované pohlednice byla převzata z i-stránek: Stara Praha.
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66621#531625Verze : 0
    MOD