Praha, Zemské vojenské velitelství

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 615 příspěvků vloženo, 2475 editováno a 330 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Praha, Zemské vojenské velitelství

Prague, Provincial Military Command

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Praha, Zemské vojenské velitelství Provincial Military Command
    Originální název:
    Original Name:
    Praha, Zemské vojenské velitelství
    Další názvy:
    Other Names:
    Generální velitelství (1848-1850)
    Velitelství VIII. sboru (1850-1918)
    Zemské vojenské velitelství (1918-1939)
    Obec:
    Municipality:
    Praha Praha
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°00'00.00"N 14°00'00.00"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.1848
    DD.MM.1848
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    30.10.1918 18.12.1918 Vrchní vojenské velitelství
    Hight Military Command
    18.12.1918 10.10.1919 Zemské vojenské velitelství v Čechách
    Land Military Command in Bohemia
    10.10.1919 15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
    Land Military Command for Bohemia
    01.01.1922 15.09.1925 Velitelství zemského ženijního vojska pro Čechy
    Land Engineer Command for Bohemia
    15.09.1925 24.09.1938 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    Land Artillery Command in Prague
    15.09.1925 30.09.1936 Velitelství zemského ženijního vojska v Praze
    Land Genie Command in Prague
    15.09.1925 25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Praze
    Land Military Command in Prague
    15.10.1935 25.09.1938 I. sbor
    1st Corps
    30.09.1936 25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska I. sboru
    1st Corps Signal Command
    25.09.1938 22.10.1938 Velitelství intendanční služby XI. hraničního pásma
    Logistic Services Command of the 11th Border Zone
    25.09.1938 22.10.1938 Velitelství veterinární služby XI. hraničního pásma
    Veterinary Services Command of the 11th Border Zone
    25.09.1938 22.10.1938 Velitelství zdravotnické služby XI. hraničního pásma
    Medical Services Command of the 11th Border Zone
    19.10.1938 22.10.1938 Oddíl polního četnictva I. armády
    Division of the Field Gendarmerie of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Pomocná kancelář velitelství I. armády
    Auxiliary Office of the Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Pomocná kancelář štábu I. armády
    Auxiliary Office of the Staff of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Stan velitelství I. armády
    Support the Headquarters of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad duchovní služby I. armády
    Religious Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad intendanční služby I. armády
    Supply Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad služby silniční dopravy I. armády
    Road Transport Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad veterinářské služby I. armády
    Veterinary Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad zbrojní služby I. armády
    Armament Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Úřad zdravotnické služby I. armády
    Health Service Office of the 1st Army
    19.10.1938 22.10.1938 Štábní automobilní kolona 71
    71st Staff Car Column
    19.10.1938 22.10.1938 Štábní rota 71
    71st Staff Company

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    - Jiří Vorlíček: Pražské vojenské budovy a hřbitovy (Praha 1987)
    - www.valka.cz
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66624#411920Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Praha - Velitelská budova


    Objekt v městské části Malá Strana (Praha III), původně Liechtensteinský palác, postavený v letech 1622-1638 na základech šesti měšťanských domů, celkově rekonstruovaný v roce 1791 a 1850 odkoupený vojenskou správou.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66624#235887Verze : 0
    MOD
    Avatar
    fotografie
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66624#235903Verze : 0