Snofru

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
Vánoční srazy 9.12.2017 Praha a Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Snofru

  Avatar
  Egyptský faraón Snofru


  Egyptsky plným jménem Nebmaat Snofru)


  Život
  Přesné datum jeho vlády není přesně známo. Podle Turínského seznamu králů vládl 24 let, podle Manéthó 29 let, podle jiných zdrojů okolo 40let. Pravděpodobný začátek jeho vlády je okolo roku 2630 př.n.l., avak přesná datace není, je pouze jisté, že vládl v rozmezí let 2630 - 2550 př.n.l., a to přibližně 25let. Byl synem královna Merasanch a snad posledního panovníka 3. dynastie - Huneje.


  Vláda
  Během jeho vlády říše dosti zesílila a zbohatla. Upevnil pozici Egypta na mezinárodním poli po nástupu 4. dynastie, a posílil a upevnil kult boha a panovníka v jedné osobě. Vedl vojenské výboje, kterými obsadil Sinaj, a ,,některá,, území, která sním sousedila na východě, a na jihu jse mu podařilo porazit Núbijce. Pro zabezpečení říše nechal vybudovat tzv. Hradbu severní a jížní země.


  Hospodářství
  Egytské hospodářství Snorfu podpořil dosti svýmu výboji, a to především připojením mnoha dolů na Sinaji (měděné a tyrkysové) a v Nůbii (zlaté).


  Pyramidy
  Snofru byl největší stavitel piramid v Egyptské historii. Postavil celkem čtaři pyramidy (dvě v Dahšúru, a po jedné v Mendůnu a Síle). Ale byl pohřben až v jeho poslední - Růžové pyramidě Dahšúru.


  Zdroj:
  Verner, Miroslav. Bareš, Ladislav. Vachala, Břetislav Encyklopedie Starověkého Egypta
  Praha, Libri 2007 ISBN978-7277-306-0
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/66929#236712Verze : 0