15. letecká armáda [1946-2003]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

15. letecká armáda [1946-2003]

Fifteenth Air Force, 15th Air Force

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    15. letecká armáda Fifteenth Air Force
    Originální název:
    Original Name:
    Fifteenth Air Force
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    31.03.1946
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.2003
    Nástupce:
    Successor:
    ? 15th Expeditionary Mobility Task Force
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    31.03.1946-01.06.1992 Velitelství strategického letectva
    01.06.1992-01.10.2003 ?
    31.03.1946-01.06.1992 Strategic Air Command
    01.06.1992-01.10.2003 Air Mobility Command
    Dislokace:
    Deployed:
    31.03.1946-07.11.1949 Colorado Springs, Peterson Field
    07.11.1949-01.07.1993 Moreno Valley, March AFB
    01.07.1993-01.10.2003 Fairfield, Travis AFB

    Velitel:
    Commander:
    31.03.1946-24.04.1947 Born, Charles F.
    24.04.1947-06.10.1948 Johnson, Leon W.
    06.10.1948-20.04.1953 O'Donnell, Emmett
    20.04.1953-22.08.1955 Sweeney, Walter C.
    22.08.1955-01.09.1965 Old, Archie J. Jr.
    01.09.1965-01.08.1968 Martin, William K.
    01.08.1968-01.08.1969 Catton, Jack J.
    01.08.1969-27.11.1972 Carlton, Paul K.
    27.11.1972-01.08.1975 Pitts, William F.
    01.08.1975-01.11.1978 Shotts, Bryan M.
    01.11.1978-14.07.1981 Mullins, James P.
    14.07.1981-01.09.1983 Murphy, John J.
    01.09.1983-26.01.1988 Light, James E. Jr.
    26.01.1988-05.02.1990 Burpee, Richard A.
    05.02.1990-01.07.1992 Beckel, Robert D.
    01.07.1992-07.08.1993 Jackson, John E. Jr.
    07.08.1993-18.07.1994 Kross, Walter
    18.07.1994-03.08.1994 Ervin, Marvin S.
    03.08.1994-09.09.1996 Fister, Bruce L.
    09.09.1996-24.07.1998 Robertson, Charles T. Jr.
    24.07.1998-01.11.1999 Sams, John B. Jr
    01.11.1999-03.07.2001 Hogle, Walter S. Jr.
    03.07.2001-01.10.2003 Becker, John D.
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.11.1943-09.04.1945 47. bombardovací křídlo (střední)
    31.03.1946-09.04.1946 17. bombardovací operačně výcvikové křídlo, velmi těžké
    31.03.1946-12.07.1946 44. bombardovací skupina (velmi těžká)
    31.03.1946-01.11.1946 509. bombardovací skupina, velmi těžká
    31.03.1946-10.07.1946 509. smíšená skupina
    31.03.1946-01.11.1946 58. bombardovací křídlo, velmi těžké
    31.03.1946-31.05.1946 73. bombardovací křídlo, velmi těžké
    01.05.1946-31.03.1947 311. průzkumné křídlo
    01.05.1946-15.08.1947 56. stíhací skupina
    19.05.1946-04.08.1946 498. bombardovací skupina, velmi těžká
    04.08.1946-01.01.1947 28. bombardovací skupina (velmi těžká)
    04.08.1946-05.11.1947 301. bombardovací skupina (velmi těžká)
    04.08.1946-28.07.1947 307. bombardovací skupina (velmi těžká)
    04.08.1946-19.08.1946 46. průzkumná peruť (dálková, fotografická)
    04.08.1946-17.11.1947 92. bombardovací skupina (velmi těžká)
    04.08.1946-01.12.1947 97. bombardovací skupina (velmi těžká)
    09.09.1946-31.03.1947 4. stíhací skupina
    01.10.1946-19.11.1946 43. bombardovací skupina (velmi těžká)
    01.10.1946-01.11.1946 7. bombardovací skupina (velmi těžká)
    10.03.1947-15.08.1947 28. bombardovací skupina (velmi těžká)
    15.08.1947-12.07.1948 28. bombardovací křídlo, velmi těžké
    15.08.1947-01.10.1947 56. stíhací křídlo
    15.08.1947-12.07.1948 93. bombardovací křídlo, velmi těžké
    24.09.1947-10.11.1947 98. bombardovací skupina (velmi těžká)
    05.11.1947-01.08.1948 301. bombardovací křídlo, velmi těžké
    10.11.1947-16.05.1950 98. bombardovací křídlo, velmi těžké
    17.11.1947-12.07.1948 92. bombardovací křídlo, velmi těžké
    01.12.1947-16.05.1948 97. bombardovací křídlo, velmi těžké
    28.05.1948-16.05.1950 98. bombardovací křídlo, střední
    DD.06.1948-01.08.1948 22. bombardovací skupina (střední)
    DD.06.1948-28.07.1948 22. bombardovací skupina (velmi těžká)
    12.07.1948-16.05.1949 28. bombardovací křídlo, střední
    12.07.1948-16.04.1951 92. bombardovací křídlo, střední
    12.07.1948-01.07.1959 93. bombardovací křídlo, střední
    01.08.1948-10.02.1951 22. bombardovací křídlo, střední
    01.08.1948-01.04.1950 301. bombardovací křídlo, střední
    16.12.1948-01.04.1950 306. bombardovací skupina (střední)
    16.12.1948-22.08.1949 82. stíhací křídlo
    01.05.1949-01.07.1950 1. stíhací křídlo
    16.05.1949-01.04.1950 28. bombardovací křídlo, těžké
    01.04.1950-04.09.1951 43. bombardovací křídlo, střední
    01.04.1950-16.06.1951 459. bombardovací skupina (střední)
    01.04.1950-14.11.1950 5. strategické průzkumné křídlo
    01.04.1950-10.02.1951 5. strategické průzkumné křídlo, těžké
    01.04.1950-10.02.1951 9. bombardovací křídlo, střední
    01.04.1950-02.10.1950 9. bombardovací křídlo, těžké
    16.04.1950-01.07.1950 1. přepadové stíhací křídlo
    28.07.1950-16.04.1951 98. bombardovací křídlo, střední
    20.12.1950-10.02.1951 44. bombardovací křídlo, střední
    02.01.1951-14.03.1951 90. bombardovací křídlo, střední
    10.02.1951-16.06.1952 12. letecká divize
    10.02.1951-16.06.1952 14. letecká divize
    16.04.1951-16.06.1952 57. letecká divize
    04.09.1951-16.06.1952 36. letecká divize
    28.03.1952-28.05.1952 310. bombardovací křídlo (střední)
    28.05.1952-01.07.1955 802. letecká divize
    16.06.1952-01.06.1962 12. letecká divize
    16.06.1952-01.03.1962 14. letecká divize
    16.06.1952-15.03.1960 36. letecká divize
    16.06.1952-04.09.1956 57. letecká divize
    16.07.1952-16.10.1952 21. letecká divize
    16.10.1952-01.07.1955 21. letecká divize
    01.05.1953-15.07.1959 9. bombardovací křídlo, střední
    25.11.1953-11.10.1954 98. bombardovací křídlo, střední
    18.12.1953-01.07.1957 407. strategické stíhací křídlo
    11.10.1954-01.07.1955 818. letecká divize
    24.01.1955-01.07.1957 71. strategické průzkumné křídlo, stíhací
    01.02.1955-01.07.1959 93. bombardovací křídlo, těžké
    01.04.1955-01.01.1959 28. bombardovací křídlo, těžké
    01.04.1955-01.01.1959 28. strategické průzkumné křídlo, těžké
    01.04.1955-01.05.1962 47. letecká divize
    01.04.1955-01.11.1962 810. letecká divize
    01.04.1955-03.09.1957 96. bombardovací křídlo, střední
    01.09.1955-01.02.1956 341. bombardovací křídlo (střední)
    01.02.1956-01.04.1962 819. letecká divize
    04.09.1956-01.07.1959 92. bombardovací křídlo, těžké
    01.01.1959-20.06.1960 802. letecká divize
    01.01.1959-15.02.1962 821. letecká divize
    01.07.1959-01.01.1963 13. letecká divize
    01.07.1959-15.02.1962 18. letecká divize
    15.07.1959-01.04.1962 813. letecká divize
    09.09.1960-01.07.1962 22. letecká divize
    15.02.1962-02.07.1968 18. strategická letecká divize
    15.02.1962-30.06.1971 821. strategická letecká divize
    01.03.1962-31.03.1972 14. strategická letecká divize
    01.04.1962-02.07.1966 813. strategická letecká divize
    01.04.1962-01.07.1965 819. strategická letecká divize
    01.05.1962-01.07.1963 47. strategická letecká divize
    01.06.1962-30.06.1971 12. strategická letecká divize
    01.07.1962-01.07.1965 22. strategická letecká divize
    01.11.1962-01.07.1963 810. strategická letecká divize
    01.01.1963-01.07.1963 13. strategická raketová divize
    01.07.1963-31.03.1970 47. letecká divize
    01.07.1965-02.07.1966 13. strategická raketová divize
    02.07.1966-30.06.1971 810. strategická letecká divize
    31.03.1970-30.06.1971 17. strategická letecká divize
    30.06.1971-01.03.1973 12. strategická raketová divize
    01.07.1971-27.02.1987 47. letecká divize
    31.03.1972-01.09.1991 14. letecká divize
    30.11.1972-15.01.1973 5. bombardovací křídlo, těžké
    30.11.1972-15.01.1973 91. strategické raketové křídlo
    15.02.1973-01.10.1976 93. bombardovací křídlo, těžké
    01.03.1973-01.07.1989 12. letecká divize
    22.01.1975-14.06.1991 57. letecká divize
    08.01.1988-07.07.1989 301. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
    15.06.1988-01.09.1991 92. bombardovací křídlo, těžké
    16.06.1988-01.09.1991 340. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
    01.07.1988-01.09.1991 22. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
    15.07.1988-01.09.1991 93. bombardovací křídlo, těžké
    15.07.1988-01.09.1991 96. bombardovací křídlo, těžké
    23.08.1988-07.07.1989 341. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
    23.08.1988-01.09.1991 90. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
    07.07.1989-14.06.1991 40. letecká divize
    14.06.1991-01.09.1991 341. raketové křídlo
    14.06.1991-01.09.1991 341. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
    14.06.1991-01.09.1991 5. bombardovací křídlo, těžké
    14.06.1991-01.09.1991 5. křídlo
    14.06.1991-01.09.1991 91. strategické raketové křídlo
    01.09.1991-01.07.1993 19. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.09.1991-01.10.2003 22. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.09.1991-01.06.1992 301. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.09.1991-01.07.1993 305. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.09.1991-01.10.1992 340. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.09.1991-01.06.1992 92. křídlo
    01.09.1991-01.06.1992 93. křídlo
    01.04.1992-01.09.1992 6. strategické průzkumné křídlo
    01.06.1992-01.07.1994 43. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.07.1993-01.10.1993 314. transportní křídlo
    01.07.1993-01.10.2003 375. transportní křídlo
    01.07.1993-01.10.1993 463. transportní křídlo
    01.07.1993-01.10.1994 60. transportní křídlo
    01.07.1993-01.10.2003 62. transportní křídlo
    01.07.1993-01.04.1994 63. transportní křídlo
    01.07.1994-01.10.1996 43. skupina pro doplňování paliva za letu
    01.07.1994-01.10.2003 92. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.10.1994-01.10.2003 60. křídlo letecké přepravy
    01.04.1997-01.10.2003 319. křídlo pro doplňování paliva za letu
    01.11.1943-09.04.1945 47th Bombardment Wing (Medium)
    31.03.1946-09.04.1946 17th Bombardment Operational Training Wing, Very Heavy
    31.03.1946-12.07.1946 44th Bombardment Group (Very Heavy)
    31.03.1946-01.11.1946 509th Bombardment Group, Very Heavy
    31.03.1946-10.07.1946 509th Composite Group
    31.03.1946-01.11.1946 58th Bombardment Wing, Very Heavy
    31.03.1946-31.05.1946 73rd Bombardment Wing, Very Heavy
    01.05.1946-31.03.1947 311th Reconnaissance Wing
    01.05.1946-15.08.1947 56th Fighter Group
    19.05.1946-04.08.1946 498th Bombardment Group, Very Heavy
    04.08.1946-01.01.1947 28th Bombardment Group (Very Heavy)
    04.08.1946-05.11.1947 301st Bombardment Group (Very Heavy)
    04.08.1946-28.07.1947 307th Bombardment Group (Very Heavy)
    04.08.1946-19.08.1946 46th Reconnaissance Squadron (Very Long Range, Photographic)
    04.08.1946-17.11.1947 92nd Bombardment Group (Very Heavy)
    04.08.1946-01.12.1947 97th Bombardment Group (Very Heavy)
    09.09.1946-31.03.1947 4th Fighter Group
    01.10.1946-19.11.1946 43rd Bombardment Group (Very Heavy)
    01.10.1946-01.11.1946 7th Bombardment Group (Very Heavy)
    10.03.1947-15.08.1947 28th Bombardment Group (Very Heavy)
    15.08.1947-12.07.1948 28th Bombardment Wing, Very Heavy
    15.08.1947-01.10.1947 56th Fighter Wing
    15.08.1947-12.07.1948 93rd Bombardment Wing, Very Heavy
    24.09.1947-10.11.1947 98th Bombardment Group (Very Heavy)
    05.11.1947-01.08.1948 301st Bombardment Wing, Very Heavy
    10.11.1947-16.05.1950 98th Bombardment Wing, Very Heavy
    17.11.1947-12.07.1948 92nd Bombardment Wing, Very Heavy
    01.12.1947-16.05.1948 97th Bombardment Wing, Very Heavy
    28.05.1948-16.05.1950 98th Bombardment Wing, Medium
    DD.06.1948-01.08.1948 22nd Bombardment Group (Medium)
    DD.06.1948-28.07.1948 22nd Bombardment Group (Very Heavy)
    12.07.1948-16.05.1949 28th Bombardment Wing, Medium
    12.07.1948-16.04.1951 92nd Bombardment Wing, Medium
    12.07.1948-01.07.1959 93rd Bombardment Wing, Medium
    01.08.1948-10.02.1951 22nd Bombardment Wing, Medium
    01.08.1948-01.04.1950 301st Bombardment Wing, Medium
    16.12.1948-01.04.1950 306th Bombardment Group (Medium)
    16.12.1948-22.08.1949 82nd Fighter Wing
    01.05.1949-01.07.1950 1st Fighter Wing
    16.05.1949-01.04.1950 28th Bombardment Wing, Heavy
    01.04.1950-04.09.1951 43rd Bombardment Wing, Medium
    01.04.1950-16.06.1951 459th Bombardment Group (Medium)
    01.04.1950-14.11.1950 5th Strategic Reconnaissance Wing
    01.04.1950-10.02.1951 5th Strategic Reconnaissance Wing, Heavy
    01.04.1950-02.10.1950 9th Bombardment Wing, Heavy
    01.04.1950-10.02.1951 9th Bombardment Wing, Medium
    16.04.1950-01.07.1950 1st Fighter-Interceptor Wing
    28.07.1950-16.04.1951 98th Bombardment Wing, Medium
    20.12.1950-10.02.1951 44th Bombardment Wing, Medium
    02.01.1951-14.03.1951 90th Bombardment Wing, Medium
    10.02.1951-16.06.1952 12th Air Division
    10.02.1951-16.06.1952 14th Air Division
    16.04.1951-16.06.1952 57th Air Division
    04.09.1951-16.06.1952 36th Air Division
    28.03.1952-28.05.1952 310th Bombardment Wing (Medium)
    28.05.1952-01.07.1955 802nd Air Division
    16.06.1952-01.06.1962 12th Air Division
    16.06.1952-01.03.1962 14th Air Division
    16.06.1952-15.03.1960 36th Air Division
    16.06.1952-04.09.1956 57th Air Division
    16.07.1952-16.10.1952 21st Air Division
    16.10.1952-01.07.1955 21st Air Division
    01.05.1953-15.07.1959 9th Bombardment Wing, Medium
    25.11.1953-11.10.1954 98th Bombardment Wing, Medium
    18.12.1953-01.07.1957 407th Strategic Fighter Wing
    11.10.1954-01.07.1955 818th Air Division
    24.01.1955-01.07.1957 71st Strategic Reconnaissance Wing, Fighter
    01.02.1955-01.07.1959 93rd Bombardment Wing, Heavy
    01.04.1955-01.01.1959 28th Bombardment Wing, Heavy
    01.04.1955-01.01.1959 28th Strategic Reconnaissance Wing, Heavy
    01.04.1955-01.05.1962 47th Air Division
    01.04.1955-01.11.1962 810th Air Division
    01.04.1955-03.09.1957 96th Bombardment Wing, Medium
    01.09.1955-01.02.1956 341st Bombardment Wing (Medium)
    01.02.1956-01.04.1962 819th Air Division
    04.09.1956-01.07.1959 92nd Bombardment Wing, Heavy
    01.01.1959-20.06.1960 802nd Air Division
    01.01.1959-15.02.1962 821st Air Division
    01.07.1959-01.01.1963 13th Air Division
    01.07.1959-15.02.1962 18th Air Division
    15.07.1959-01.04.1962 813th Air Division
    09.09.1960-01.07.1962 22nd Air Division
    15.02.1962-02.07.1968 18th Strategic Aerospace Division
    15.02.1962-30.06.1971 821st Strategic Aerospace Division
    01.03.1962-31.03.1972 14th Strategic Aerospace Division
    01.04.1962-02.07.1966 813th Strategic Aerospace Division
    01.04.1962-01.07.1965 819th Strategic Aerospace Division
    01.05.1962-01.07.1963 47th Strategic Aerospace Division
    01.06.1962-30.06.1971 12th Strategic Aerospace Division
    01.07.1962-01.07.1965 22nd Strategic Aerospace Division
    01.11.1962-01.07.1963 810th Strategic Aerospace Division
    01.01.1963-01.07.1963 13th Strategic Missile Division
    01.07.1963-31.03.1970 47th Air Division
    01.07.1965-02.07.1966 13th Strategic Missile Division
    02.07.1966-30.06.1971 810th Strategic Aerospace Division
    31.03.1970-30.06.1971 17th Strategic Aerospace Division
    30.06.1971-01.03.1973 12th Strategic Missile Division
    01.07.1971-27.02.1987 47th Air Division
    31.03.1972-01.09.1991 14th Air Division
    30.11.1972-15.01.1973 5th Bombardment Wing, Heavy
    30.11.1972-15.01.1973 91st Strategic Missile Wing
    15.02.1973-01.10.1976 93rd Bombardment Wing, Heavy
    01.03.1973-01.07.1989 12th Air Division
    22.01.1975-14.06.1991 57th Air Division
    08.01.1988-07.07.1989 301st Air Refueling Wing, Heavy
    15.06.1988-01.09.1991 92nd Bombardment Wing, Heavy
    16.06.1988-01.09.1991 340th Air Refueling Wing, Heavy
    01.07.1988-01.09.1991 22nd Air Refueling Wing, Heavy
    15.07.1988-01.09.1991 93rd Bombardment Wing, Heavy
    15.07.1988-01.09.1991 96th Bombardment Wing, Heavy
    23.08.1988-07.07.1989 341st Strategic Missile Wing (ICBM-Minuteman)
    23.08.1988-01.09.1991 90th Strategic Missile Wing (ICBM-Minuteman)
    07.07.1989-14.06.1991 40th Air Division
    14.06.1991-01.09.1991 341st Missile Wing
    14.06.1991-01.09.1991 341st Strategic Missile Wing (ICBM-Minuteman)
    14.06.1991-01.09.1991 5th Bombardment Wing, Heavy
    14.06.1991-01.09.1991 5th Wing
    14.06.1991-01.09.1991 91st Strategic Missile Wing
    01.09.1991-01.07.1993 19th Air Refueling Wing
    01.09.1991-01.10.2003 22nd Air Refueling Wing
    01.09.1991-01.06.1992 301st Air Refueling Wing
    01.09.1991-01.07.1993 305th Air Refueling Wing
    01.09.1991-01.10.1992 340th Air Refueling Wing
    01.09.1991-01.06.1992 92nd Wing
    01.09.1991-01.06.1992 93rd Wing
    01.04.1992-01.09.1992 6th Strategic Reconnaissance Wing
    01.06.1992-01.07.1994 43rd Air Refueling Wing
    01.07.1993-01.10.1993 314th Airlift Wing
    01.07.1993-01.10.2003 375th Airlift Wing 
    01.07.1993-01.10.1993 463rd Airlift Wing
    01.07.1993-01.10.1994 60th Airlift Wing
    01.07.1993-01.10.2003 62nd Airlift Wing
    01.07.1993-01.04.1994 63rd Airlift Wing
    01.07.1994-01.10.1996 43rd Air Refueling Group
    01.07.1994-01.10.2003 92nd Air Refueling Wing
    01.10.1994-01.10.2003 60th Air Mobility Wing
    01.04.1997-01.10.2003 319th Air Refueling Wing
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/67085#237280Verze : 7
    MOD
    Avatar
    Podľa globalsecurity.org existovala od roku 1946 až do 1.10.2003, keď bola premenovaná na 15th Expeditionary Mobility Task Force.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/67085#237289Verze : 0
    MOD