11. Leningradská strelecká divízia [1918-1921]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

11. Leningradská strelecká divízia [1918-1921]

11-ja Leningradskaja strelkovaja divizija

    Avatar
    11-я Ленинградская Краснознаменная стрелковая дивизия


    21.04. 1918 - sformovaná v Novgorodskom obvode z jednotiek Lužského rajónu ako Pskovská pešia divízia
    17.05. 1918 - premenovaná na Lužskú pešiu divíziu
    31.05. 1918 - premenovaná na 4. petrohradskú pešiu divíziu
    21.01. 1919 - zlúčená z 11. Nižegorodskou strel. divíziou do Spojenej divízie
    01.03. 1919 - premenovaná na 11. streleckú divíziu
    07.08. 1919 - dostala názov 11. Petrohradská strel. divízia (neskôr zmenené na 11. Leningradská strelecká divízia)



    Nadriadené jednotky:
    05. 1918 - 06. 1918 - súčasť Petrohradskej obrannnej oblasti a Severného úseku oddielov clony
    06. 1918 - 09. 1918 - Jaroslavský vojenský okruh
    09. 1918 - 10. 1918 - Povolžský voj. okruh
    10. 1918 - 01. 1919 - 5. armáda
    01. 1919 - 02. 1919 - 9. armáda
    02. 1919 - 04. 1919 - Západný front
    05. 1919 - 12. 1920 - Lotyšská armáda [1919]
    12. 1920 - Petrohradský vojenský okruh


    Divízia bojovala proti bieloestónskim vojskám, proti oddielom Bulak-Balachoviča a proti Judeničovej armáde.
    Bola zaangažovaná vo vojne proti Poľsku. Po skončení ťaženia bola preložená do Petrohradského voj. okruhu, neskôr sa nektoré oddiely divízie zúčastnili potlačenia Kronštadského povstania.



    Náčelníci divízie:
    03.05. 1918 - 09.06. 1918 - Šeremetjev K. I.
    09.06. 1918 - 13.06. 1918 - Miljutin B. V.
    13.06. 1918 - 03.08. 1918 - Martynov E. N.
    03.08. 1918 - 20.08. 1918 - Keppen A. G.
    20.08. 1918 - 02.10. 1918 - Polikarpov M. A. - dočasne poverený velením
    02.10. 1918 - 10.04. 1919 - Ljubuškin M. S.
    10.04. 1919 - 19.06. 1919 - Skorobogač A. G.
    19.06. 1919 - 15.07. 1919 - Mangul G. G.
    15.07. 1919 - 24.07. 1919 - Rodenko G. M.
    24.07. 1919 - 12.02. 1920 - Nacvalov A. G.
    12.02. 1920 - 19.08. 1920 - Simonov M. K. - dočasne poverený velením
    19.08. 1920 - 15.07. 1921 - Mariinskij V. P.


    Zdroje:
    http://rkka.ru/handbook/reg/11sd18.htm
    guides.eastview.com


    Edit: názov príspevku út prosinec 18, 2007 4:37 pm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/67090#237295Verze : 0