Rokycany, Dělostřelecké kasárny

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Rokycany, Dělostřelecké kasárny

Rokycany, Artillery Barracks

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecké kasárny Artillery Barracks
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecké kasárny Rokycany
    Další názvy:
    Other Names:
    Staré kasárny
    Obec:
    Municipality:
    Rokycany Rokycany
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°44'16.60"N 13°35'22.18"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.1899
    DD.MM.RRRR
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.10.1927 24.09.1938 Dělostřelecký oddíl I/102
    1st Artillery Battalion
    DD.04.1933 DD.05.1938 Dělostřelecký oddíl II/102
    2nd Artillery Battalion
    01.09.1933 24.09.1938 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 102
    Replacement Battalion of the 102nd Artillery Regiment
    01.10.1945 01.10.1947 Dělostřelecký oddíl 266
    266th Artillery Division
    01.10.1945 01.10.1947 Dělostřelecký pluk 8
    8th Artillery Regiment
    01.10.1947 DD.MM.1949 4. dělostřelecká brigáda
    4th Artillery Brigade
    01.10.1947 01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 303
    303rd Artillery Division
    01.10.1947 01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 313
    313th Artillery Division
    01.10.1949 01.01.1951 Dělostřelecký pluk 203
    203rd Artillery Regiment
    DD.MM.1949 01.11.1950 1. dělostřelecká brigáda
    1st Artillery Brigade
    10.11.1950 01.10.1956 43. dělostřelecký pluk
    43rd Artillery Regiment
    01.01.1951 01.11.1955 203. protitankový pluk
    203rd Anti-Tank Regiment
    01.10.1951 01.10.1956 98. raketometný oddíl
    98th Rocket-Launcher Division
    01.11.1955 01.10.1956 203. protitankový dělostřelecký pluk
    203rd Anti-Tank Artillery Regiment
    01.10.1956 01.09.1961 203. protitanková dělostřelecká brigáda
    203rd Anti-Tank Artillery Brigade
    01.10.1956 01.09.1961 216. protitankový dělostřelecký pluk
    216th Anti-Tank Artillery Regiment
    01.10.1956 01.09.1961 217. protitankový dělostřelecký pluk
    217th Anti-Tank Artillery Regiment
    01.10.1956 01.09.1961 218. protitankový dělostřelecký pluk
    218th Anti-Tank Artillery Regiment
    01.09.1961 01.09.1963 203. protitanková brigáda
    203rd Anti-Tank Brigade
    01.09.1961 01.09.1963 216. protitankový pluk
    216th Anti-Tank Regiment
    01.09.1961 01.09.1963 217. samohybný protitankový pluk
    217th Self-Propelled Anti-Tank Regiment
    01.06.1963 01.11.1991 21. těžký dělostřelecký oddíl
    21st Heavy Artillery Division
    01.06.1963 01.11.1991 22. těžký dělostřelecký oddíl
    22nd Heavy Artillery Division
    01.06.1963 01.11.1991 321. těžká dělostřelecká brigáda
    321st Heavy Artillery Brigade
    01.09.1967 01.09.1976 320. ženijní strojní prapor
    320th Mechanical Engineer Battalion
    DD.07.1979 31.10.1980 4. měřický dělostřelecký oddíl
    4th Surveying Artillery Division
    31.10.1980 31.10.1988 4. průzkumný dělostřelecký oddíl
    4th Reconnaissance Artillery Division
    31.10.1988 DD.MM.1989 1. průzkumný dělostřelecký oddíl
    1st Reconnaissance Artillery Division
    01.11.1989 30.11.1991 21. samostatný raketometný oddíl
    21st Separate Rocket Launcher Division
    01.11.1989 30.11.1991 22. samostatný raketometný oddíl
    22nd Separate Rocket-Launcher Division
    01.11.1989 30.11.1991 23. samostatný raketometný oddíl
    23rd Separate Rocket-Launcher Division
    01.11.1989 30.11.1991 24. samostatný raketometný oddíl
    24th Separate Rocket-Launcher Division
    01.11.1989 30.11.1991 25. samostatný raketometný oddíl
    25th Separate Rocket-Launcher Division
    01.11.1991 31.12.1992 6. raketový pluk
    6th Missile Regiment
    01.01.1993 DD.MM.1995 6. raketový pluk
    6th Missile Regiment
    DD.MM.1995 30.11.2003 6. smíšený raketometný pluk
    6th Composite Rocket Launcher Regiment

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha
    http://www.soaplzen.cz/soka-ro/historie
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/67198#455304Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Kasárenský objekt byl postaven v roce 1899 podle projektu architekta Františka Kotka. Československá branná moc objekt převzala v březnu 1924.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/67198#237597Verze : 0
    MOD