14. strelecká divízia

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

14. strelecká divízia

14-ja Krasnoznamennaja strelkovaja divizija imeni A. K. Stepina

    Avatar
    14-я Краснознаменная стрелковая дивизия им. А.К.Степина


    19.07. 1918 – sformovaná z jednotiek Záložná armáda republiky ako 3. Voronežská pešia divízia
    20.08. 1918 – premenovaná na 2. Kurskú pešiu divíziu (2-ja Kurskaja pechotnaja divizija)
    21.10. 1918 – Moskovská zvláštna brigáda, 21. Moskovský pluk a 2. Kurská pešia divízia zlúčené do 14. streleckej divízie (rozkaz vojskám 9. armády No 2)
    13.09. 1921 – štáb divízie rozpustený a jednotky prevelené k 3. a 4. Kavkazskej samostatnej brigáde (rozkaz vojskám Samostatnej Kaukazskej armády No 789)


    Boje:
    10. 1918 – 11. 1918 – vedie obranné boje proti vojskám Děnikina a Krasnova v okolí Borisglebska a žel. stanice Povorino
    11. 1918 – zúčastňuje sa protiútoku proti bielim kozákom generála Krasnova v smere Talovaja-Kalač, Povorino-Filonovo v zostave Údernej skupiny vojsk Južného frontu
    04. 1919 – obsadila predmostie na Severnom Donci
    06. 1919 – po utrpení veľkých strát zaujíma obranu na línii Voronino-Krasnyj Jar
    10. 1919 – vedie boje s jazdnou skupinou Mamontova
    - zúčastňuje sa útoku proti Denikinovi v smere na Bogučar
    - Donsko-Manyčská operácia
    - Tichorecká operácia
    - boje na dolnom toku rieky Kubáň
    - potláča povstania v oblasti Vladikavkazu a Mozdoku
    - chráni pobrežie Azovského mora


    Nadriadené jednotky:
    10. 1918 – 04. 1920 – 9. armáda
    05. 1920 – vojská Terskej oblasti
    05. 1920 – 06. 1920 – Kavkazská armáda práce (Kavkazskaja armia truda)
    06. 1920 – 07. 1920 – 10. armáda
    09. 1920 – 01. 1921 – 9. armáda
    01. 1921 – 03. 1921 – 11. armáda
    03. 1921 – 05. 1921 – 10. Tersko-Dagestanská armáda
    05. 1921 – 10. 1921 – Samostatná Kavkazská armáda


    Náčelníci divízie:
    01.07. 1918 – 11.09. 1918 – Kanukov N. A.
    11.09. 1918 – 31.12. 1918 – Roljko A. S. – dočasne poverený velením
    01.01. 1919 – 29.06. 1919 – Stepin A. K.
    30.06. 1919 – 14.08. 1919 – Lotockij N. I. – dočasne poverený velením
    14.08. 1919 – 19.09. 1919 – Ivanov N. I.
    19.09. 1919 – 14.10. 1919 – Kiselev P. N. – dočasne poverený velením
    14.10. 1919 – 15.11. 1919 – Rybalko K. I. a 02.12. 1919 – 28.12. 1919
    15.11. 1919 – 02.12. 1919 – Kiselev N. I. a 28.12.1919 – 04.02. 1920
    04.02. 1920 – 22.02. 1920 – Karlson V. A. – dočasne poverený velením
    22.02. 1920 – 21.03. 1920 – Zacharov N. P. – dočasne poverený velením
    21.03. 1920 – 01.09. 1920 – Fedorov I. G.
    01.09. 1920 – 13.11. 1921 – Štejger P. K.


    Zdroj:
    http://rkka.ru/handbook/reg/14sd18.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/67266#237835Verze : 0