Dodic, Dusan

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 839 příspěvků vloženo, 3440 editováno a 675 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Dodic, Dusan

    Avatar
    Brigadni General Dušan Dodić (16 Feb 1884 - 1955)


    1 Dec 1922 - 10 Feb 1927: Commander, 1st Cavalry Brigade
    10 Feb 1927 - 6 Mar 1933: Deputy Commander, 2nd Cavalry Division
    17 Dec 1929: Promoted to Brigadni General
    16 Sep 1930 - 23 Oct 1931: Acting Commander, 2nd Cavalry Division
    6 Mar 1933 - 28 Aug 1933: Attached to the Cavalry Inspectorate
    28 Aug 1933 - 15 Mar 1935: Chief of the Historical Section, General Staff
    16 Mar 1935 - 15 Oct 1936: Commander, 4th Cavalry Brigade
    15 Oct 1936 - 31 Oct 1939: Deputy Commander, Dravska Division District
    31 Oct 1939: Retired
    3 Apr 1941 - 17 Apr 1941: Recalled; Rear Area Commander, Ibarska Division


    Principal sources:
    Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941, by Mile S. Bjelajac
    Andris J. Kursietis, personal archives
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/68056#239368Verze : 0