Jurisic, Pantelije-Panta

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Jurisic, Pantelije-Panta

    Avatar
    Armijski General Pantelije-Panta Jurišić (26 Jun 1881 - 28 Dec 1960)


    20 Dec 1921 - 14 Sep 1923: Military Attaché, Italy
    14 Sep 1923 - 26 Jan 1927: C.O. 2nd Cavalry Division
    21 Oct 1923: Promoted to Divizijski General
    26 Jan 1927 - 11 Apr 1929: Inspector of Cavalry
    11 Apr 1929 - 4 Dec 1930: Deputy Commander, 5th Army District,
    11 Apr 1929 - 19 Nov 1929: Commander, Dunavska Division District
    4 Dec 1930 - 12 Feb 1935: Inspector of Territorial Defense
    12 Feb 1935 - Sep 1939: Commander, 4th Army District
    14 Feb 1936: Promoted to Armijski General
    Sep 1939 - 3 Mar 1940: Unassigned
    3 Mar 1940: Retired
    3 Apr 1941 - 10 Apr 1941: Recalled; Commander, 4th Army


    Principal sources:
    Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941, by Mile S. Bjelajac
    Andris J. Kursietis, personal archives
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/68129#239534Verze : 0