II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2 [1936-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2 [1936-1937]

2nd Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2 2nd Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1936
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1937
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1936-01.10.1937 Pluk útočné vozby 2 01.10.1936-01.10.1937 2nd Armoured Regiment
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1936-01.04.1937 Olomouc, Kasárny
    01.04.1937-01.10.1937 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z Trocnova

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1936-18.12.1936 Reischl, Josef (major jezdectva)
    18.12.1936-20.09.1937 Reischl, Josef (podplukovník jezdectva)
    20.09.1937-01.10.1937 Kaprál, Bohumil (podplukovník jezdectva)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 3/2 /lehkých tanků jezdeckých/
    01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 4/2 /lehkých tanků jezdeckých/





    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/68721#241024Verze : 3
    MOD