1. jazdecká divízia [1918]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. jazdecká divízia [1918]

1 ja kavalerijskaja divizija

    Avatar
    1-я кавалерийская дивизия


    19.06. 1918 sa začala formovať z dobrovoľníkov z 2. jazdeckej divízie bývalej cárskej armády ako Jazdecká divízia moskovského vojenského okruhu.
    10.09. 1918 – premenovaná na Moskovskú jazdeckú divíziu a 28.02. 1920 na 1. jazdeckú divíziu.
    31.12. 1920 – prevedená na 35. jazdeckú brigádu 12. jazdeckej divízie.


    Nadriadené jednotky:
    06. 1918 – 05. 1919 – Moskovský vojenský okruh
    05. 1919 – 08. 1919 – 4. armáda
    08. 1919 – 12. 1920 – 11. armáda


    Bojová činnosť:
    06. 1919 – boje s bielimi kozákmi o mesto Uralsk
    07. 1919 – boje s protisovietskimi oddielmi v okolí mesta Krasnyj Kut
    08. 1919 – 09. 1919 – ochrana ľavého brehu Volhy, účasť na bojoch na rieke Eruslan
    10. 1919 – 11. 1919 – boje o mesto Žitkur
    01. 1920 – 03. 1920 – premiestnená do Azerbajdžanu, likvidovala bielogvardejské „bandy“ v Lenkoranskom újazde a v Muganskej stepi
    08. 1920 – 12. 1920 – chránila štátnu hranicu s Iránom


    Náčelníci divízie:
    26.07. 1918 - 10.05. 1918 – Stepanov V. V. В.В. Степанов
    10.05. 1919 - 11.11. 1919 – Žajvoronkov S. P. С.П. Жайворонков
    10.11. 1919 - 23.11. 1919 – Kort O. A. О.А. Корт
    23.11. 1919 - 24.11. 1919 – Metsuen-Dannenstern A. F. – dočasne poverený А.Ф. Метсуэн–Данненштерн
    24.11. 1919 - 01.12. 1919 – Gettich A. K. А.К. Геттих
    01.12. 1919 - 28.12. 1919 – Kort O. A. О.А. Корт
    28.12. 1919 - 01.06. 1920 – Gettich A. K. А.К. Геттих
    01.06. 1920 - 29.06. 1920 – Metsuen-Dannenstern A. F. – dočasne poverený
    29.06. 1920 - 04.07. 1920 – Kropotov – dočasne poverený Кропотов
    04.07. 1920 - 14.07. 1920 – Metsuen-Dannenstern A. F. – dočasne poverený
    17.07. 1920 - 08.11. 1920 – Orlov I. P. И.П. Орлов
    08.11. 1920 - 23.12. 1920 – Vodopjanov V. F. В.Ф. Водопьянов
    23.12. 1920 - 31.12. 1920 – Gettich A. K. А.К. Геттих


    Zdroj:
    http://rkka.ru/ihandbook.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/68904#242057Verze : 0