4. přepadové stíhací křídlo [1950-1955]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

4. přepadové stíhací křídlo [1950-1955]

4th Fighter-Interceptor Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. přepadové stíhací křídlo 4th Fighter-Interceptor Wing
    Originální název:
    Original Name:
    4th Fighter-Interceptor Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.01.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    4. stíhací křídlo 4th Fighter Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.03.1955
    Nástupce:
    Successor:
    4. stíhací bombardovací křídlo 4th Fighter-Bomber Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.01.1950-01.08.1950 9. letecká armáda
    10.11.1949-01.08.1950 dočasně podřízeno : ?
    20.02.1950-01.08.1950 dále dočasně podřízeno : 26. letecká divize (obranná)
    01.08.1950-01.09.1950 1. letecká armáda
    01.08.1950-01.09.1950 dočasně podřízeno : ?
    01.08.1950-01.09.1950 dále dočasně podřízeno : 26. letecká divize (obranná)
    01.09.1950-08.03.1955 ?
    01.09.1950-19.11.1950 dočasně podřízeno : 26. letecká divize (obranná)
    28.11.1950-07.03.1955 dočasně podřízeno : 5. letecká armáda
    22.12.1950-07.05.1951 dále dočasně podřízeno : 314. letecká divize
    01.03.1955-07.03.1955 dále dočasně podřízeno : 39. letecká divize (obranná)
    20.01.1950-01.08.1950 Ninth Air Force
    10.11.1949-01.08.1950 attached to Eastern Air Defense Force
    20.02.1950-01.08.1950 further attached to 26th Air Division (Defense)
    01.08.1950-01.09.1950 First Air Force
    01.08.1950-01.09.1950 attached to Eastern Air Defense Force
    01.08.1950-01.09.1950 further attached to 26th Air Division (Defense)
    01.09.1950-08.03.1955 Eastern Air Defense Force
    01.09.1950-19.11.1950 attached to 26th Air Division (Defense)
    28.11.1950-07.03.1955 attached to Fifth Air Force
    22.12.1950-07.05.1951 further attached to 314th Air Division
    01.03.1955-07.03.1955 further attached to 39th Air Division (Defense)
    Dislokace:
    Deployed:
    20.01.1950-08.09.1950 Hampton, Langley AFB
    08.09.1950-19.11.1950 New Castle, New Castle County Airport
    28.11.1950-07.05.1951 Sayama, Johnson AB /
    07.05.1951-23.08.1951 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
    23.08.1951-01.10.1954 Gonghang-dong, Kimpo Air Base (K-14)
    01.10.1954-08.03.1955 Chitose, Chitose AB

    Velitel:
    Commander:
    20.01.1950-31.05.1951 Smith, George F. (Brigadier General)
    31.05.1951-01.11.1951 Schmid, Herman A. (Colonel)
    01.11.1951-02.10.1952 Thyng, Harrison R. (Colonel)
    02.10.1952-11.11.1952 King, Charles E. (Colonel)
    11.11.1952-09.08.1953 Johnson, James K. (Colonel)
    09.08.1953-30.06.1954 Hall, Donald P. (Colonel)
    30.06.1954-10.08.1954 Newman, Neil A. (Colonel)
    10.08.1954-08.03.1955 Hebert, Alvin E. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    20.01.1950-08.03.1955 4. přepadová stíhací skupina
    20.01.1950-08.03.1955 4. skupina údržby a zásobování
    08.03.1955-25.04.1956 4. stíhací-bombardovací skupina


    20.01.1950-08.03.1955 4th Fighter-Interceptor Group
    20.01.1950-08.03.1955 4th Maintenance and Supply Group
    08.03.1955-25.04.1956 4th Fighter-Bomber Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69061#242772Verze : 1
    MOD