2. motostřelecká divize [1958-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. motostřelecká divize [1958-1991]

2nd Motor Rifle Division

    Avatar
     
    Název:
    Name
    2. motostřelecká divize 2nd Motor Rifle Division
    Originální název:
    Original Name:
    2. motostřelecká divize
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. střelecká divize 2nd Rifle Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    2. mechanizovaná divize 2nd Mechanized Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1958-01.09.1965 1. armáda
    01.09.1965-01.09.1969 Západní vojenský okruh
    01.09.1969-31.10.1991 1. armáda
    01.10.1958-01.09.1965 1st Army
    01.09.1965-01.09.1969 Western Military District
    01.09.1969-31.10.1991 1st Army
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1958-31.10.1991 Sušice, ? /
    Velitel:
    Commander:
    01.10.1958-DD.06.1959 Procházka, Stanislav (Podplukovník)
    DD.09.1959-DD.MM.1960 Rusov, Karel (Podplukovník)
    DD.MM.1960-DD.MM.1962 Svoboda, Alois (Plukovník)
    DD.MM.1962-DD.MM.1967 Kričfaluši, Michal (Generálmajor)
    DD.MM.1967-DD.MM.1968 Klouda, Jaroslav (Plukovník)
    DD.MM.1968-DD.08.1969 Kroupa, Karel (Plukovník)
    DD.08.1969-DD.10.1971 Václavík, Milan (Generálmajor)
    DD.10.1971-DD.11.1974 Pavlič, Vasil (Plukovník)
    DD.11.1974-DD.MM.1975 Hrebík, Jozef (Plukovník)
    DD.MM.1975-DD.MM.1979 Juříček, Miloslav (Plukovník)
    DD.MM.1979-DD.MM.1982 Polák, Milan (Plukovník)
    DD.MM.1982-DD.MM.1986 Šigut, Lubomír (Plukovník)
    DD.MM.1986-DD.MM.1990 Šrámek, Jiří (Generálmajor)
    DD.MM.1990-DD.MM.1991 Petráš, Ladislav (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.10.1958-DD.MM.1959 Rusov, Karel (Podplukovník)
    DD.MM.1959-DD.MM.1961 Vorlíček, Přemek (Podplukovník)
    DD.MM.1961-DD.MM.1965 Krištof, Zdeněk (Podplukovník)
    DD.MM.1965-DD.MM.1967 Nečas, Jiří (Plukovník)
    DD.MM.1967-DD.MM.1969 Tampier, Mojmír (Plukovník)
    DD.MM.1969-DD.MM.1969 Jánský, Jiří (Podplukovník)
    DD.MM.1969-DD.06.1972 Turek, Jan (Podplukovník)
    DD.06.1972-DD.08.1974 Vacek, Miroslav (Podplukovník)
    DD.MM.1975-DD.MM.1975 Majerčák, Ján (Podplukovník)
    DD.MM.1975-DD.08.1978 Holub, Karel (Major)
    DD.08.1978-DD.10.1981 Gavlas, Pavel (Podplukovník)
    DD.10.1981-DD.MM.1985 Šrámek, Jiří (Podplukovník)
    DD.MM.1985-DD.MM.1988 Javůrek, Jiří (Plukovník)
    DD.MM.1988-DD.MM.1990 Kašpárek, Jiří (Podplukovník)
    DD.MM.1990-DD.MM.1991 Husák, Jiří (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1958-01.11.1991 10. motostřelecký pluk
    01.10.1958-01.11.1991 11. motostřelecký pluk
    01.10.1958-01.11.1991 12. motostřelecký pluk
    01.10.1958-31.08.1961 2. prapor technického zabezpečení
    01.10.1958-DD.MM.1960 2. protiletadlový pluk
    01.10.1958-01.09.1961 2. průzkumný prapor
    01.10.1958-01.09.1961 2. raketometný oddíl
    01.10.1958-DD.MM.1976 2. rota chemické ochrany
    01.10.1958-01.11.1991 23. tankový pluk
    01.10.1958-01.11.1991 4. spojovací prapor
    01.10.1958-31.10.1991 4. ženijní prapor
    01.10.1958-30.11.1991 8. dělostřelecký pluk
    DD.MM.1960-30.09.1969 2. protiletadlový oddíl
    01.09.1961-01.09.1966 2. průzkumná rota
    01.10.1961-31.08.1976 2. technické opravny
    DD.MM.1961-DD.MM.1969 2. školní tankový prapor
    DD.MM.1963-DD.MM.1981 2. samostatný dělostřelecký oddíl
    01.09.1964-01.09.1974 2. vrtulníková letka
    01.09.1966-01.11.1991 2. průzkumný prapor
    01.09.1969-01.09.1976 2. samostatný tankový prapor
    01.10.1969-DD.MM.1980 2. protiletadlový pluk
    01.09.1976-31.10.1991 2. prapor oprav techniky
    DD.MM.1976-DD.MM.RRRR 2. prapor chemické ochrany
    DD.MM.1979-31.10.1991 2. baterie velení a dělostřeleckého průzkumu
    DD.MM.1980-31.10.1991 2. protiletadlový raketový pluk
    DD.MM.1981-31.10.1989 2. samostatný raketometný oddíl
    20.09.1991-30.11.1991 2. průzkumný prapor
    01.10.1958-01.11.1991 10th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 11th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 12th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 23rd Tank Regiment
    01.10.1958-DD.MM.1960 2nd Anti-Aircraft Regiment
    01.10.1958-DD.MM.1976 2nd Chemical Defence Company
    01.10.1958-01.09.1961 2nd Reconnaissance Battalion
    01.10.1958-01.09.1961 2nd Rocket-Launcher Division
    01.10.1958-31.08.1961 2nd Technical Supply Battalion
    01.10.1958-31.10.1991 4th Engineer Battalion
    01.10.1958-01.11.1991 4th Signal Battalion
    01.10.1958-30.11.1991 8th Artillery Regiment
    DD.MM.1960-30.09.1969 2nd Anti-Aircraft Division
    01.09.1961-01.09.1966 2nd Reconnaissance Company
    01.10.1961-31.08.1976 2nd Technical Workshop
    DD.MM.1961-DD.MM.1969 2nd Training Tank Battalion
    DD.MM.1963-DD.MM.1981 2nd Separate Artillery Division
    01.09.1964-01.09.1974 2nd Helicopter Squadron
    01.09.1966-01.11.1991 2nd Reconnaissance Battalion
    01.09.1969-01.09.1976 2nd Separate Tank Battalion
    01.10.1969-DD.MM.1980 2nd Anti-Aircraft Regiment
    01.09.1976-31.10.1991 2nd Hardware Service Battalion
    DD.MM.1976-DD.MM.RRRR 2nd Chemical Defence Battalion
    DD.MM.1979-31.10.1991 2nd Command and Artillery Reconnaissance Battery
    DD.MM.1980-31.10.1991 2nd Anti-Aircraft Missile Regiment
    DD.MM.1981-31.10.1989 2nd Separate Rocket Launcher Division
    20.09.1991-30.11.1991 2nd Reconnaissance Battalion
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.10.1958-01.11.1991 Motostřelecká divize Slovenského národního povstání
    01.10.1958-30.11.1991 Motor Rifle Division of the Slovak National Uprising
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.08.1964-01.11.1991 Řád rudé hvězdy
    DD.MM.RRRR-01.11.1991 Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani
    00.08.1964-01.11.1991 Pamětní medaile k 20. výročí Slovenského národního povstání
    00.08.1974-01.11.1991 Pamětní medaile k 30. výročí Slovenského národního povstání
    00.05.1985-01.11.1991 Pamětní medaile k 40. výročí osvobození
    Poznámka:
    Note:
    01.10.1958-01.11.1991 VÚ Sušice
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archív Praha, fond ČSLA-00103 (2. motostřelecká divize)
    http://vojenstvi.cz/vasedotazy_69.htm, otázka č. 1030
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69162#332129Verze : 1
    MOD