3. motostřelecká divize [1958-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

3. motostřelecká divize [1958-1991]

3rd Motor Rifle Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. motostřelecká divize 3rd Motor Rifle Division
    Originální název:
    Original Name:
    3. motostřelecká divize
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    3. mechanizovaná divize 3rd Mechanized Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.11.1991
    Nástupce:
    Successor:
    3. mechanizovaná divize 3rd Mechanized Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1958-01.09.1965 2. vojenský okruh
    01.09.1965-01.09.1969 Střední vojenský okruh
    01.09.1969-01.11.1991 4. armáda
    01.10.1958-01.09.1965 2nd Military District
    01.09.1965-01.09.1969 Central Military District
    01.09.1969-01.11.1991 4th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1958-01.11.1991 Kroměříž, ? /
    Velitel:
    Commander:
    01.10.1958-DD.10.1958 Korbela, Martin (Podplukovník)
    DD.10.1958-DD.MM.1959 Korbela, Martin (Plukovník)
    DD.MM.1959-DD.MM.RRRR Kosmel, Eduard (Podplukovník)
    DD.MM.RRRR-DD.09.1960 Kosmel, Eduard (Plukovník)
    DD.09.1960-05.10.1961 Čepický, Josef (Plukovník)
    05.10.1961-DD.08.1963 Čepický, Josef (Plukovník)
    DD.MM.1963-DD.10.1963 Turošík, Josef (Podplukovník)
    DD.10.1963-01.10.1967 Turošík, Josef (Plukovník)
    01.10.1967-DD.MM.1967 Turošík, Josef (Generálmajor)
    DD.10.1967-03.05.1968 Figuš, Pavol (Podplukovník)
    03.05.1968-DD.06.1968 Figuš, Pavol (Plukovník)
    DD.06.1968-DD.MM.1969 Bačkovský, Jan (Plukovník)
    DD.MM.1969-DD.MM.1970 Lacko, Ján (Plukovník)
    DD.MM.1970-DD.MM.1972 Puškár, Ján (Plukovník)
    DD.MM.1972-DD.MM.1976 Matulík, Milan (Plukovník)
    DD.MM.1976-DD.MM.1976 Maťašák, Miloslav (Plukovník)
    DD.MM.1976-01.10.1977 Kostečka, Jaroslav (Plukovník)
    01.10.1977-DD.MM.1978 Kostečka, Jaroslav (Generálmajor)
    DD.MM.1978-01.05.1982 Zachariáš, Mojmír (Plukovník)
    01.05.1982-DD.MM.1982 Zachariáš, Mojmír (Generálmajor)
    DD.MM.1982-DD.MM.RRRR Staněk, Jan (Podplukovník)
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1985 Staněk, Jan (Plukovník)
    DD.MM.1985-DD.MM.RRRR Todavčič, Ivan (Podplukovník)
    DD.MM.RRRR-01.10.1989 Todavčič, Ivan (Plukovník)
    01.10.1989-DD.07.1990 Todavčič, Ivan (Generálmajor)
    DD.07.1990-01.11.1991 Fedorko, Jozef (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.10.1958-DD.MM.1959 Kosmel, Eduard (Podplukovník)
    DD.MM.1959-DD.MM.1962 Pražák, Zdeněk (Podplukovník)
    DD.MM.1962-DD.MM.1968 Lacko, Ján (Podplukovník)
    DD.MM.1968-DD.MM.1970 Pastucha, Jan (Podplukovník)
    DD.MM.1970-DD.MM.RRRR Hrebík, Jozef (Podplukovník)
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1972 Hrebík, Jozef (Plukovník)
    DD.MM.1972-DD.MM.1976 Bartolšic, Jindřich (Plukovník)
    DD.MM.1976-DD.MM.RRRR Mrázek, Evžen (Major)
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1982 Mrázek, Evžen (Podplukovník)
    DD.MM.1982-DD.MM.RRRR Jandáček, Pavel (Major)
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1986 Jandáček, Pavel (Podplukovník)
    DD.02.1987-DD.08.1988 Fedorko, Jozef (Podplukovník)
    DD.08.1988-01.11.1991 Vejmelka, Oto (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1958-DD.MM.1979 13. rota chemické ochrany
    01.10.1958-01.11.1991 2. ženijní prapor
    01.10.1958-01.10.1968 3. dělostřelecký pluk
    01.10.1958-01.10.1961 3. prapor technického zabezpečení
    01.10.1958-01.09.1961 3. průzkumný prapor
    01.10.1958-01.11.1991 3. spojovací prapor
    01.10.1958-01.11.1991 33. tankový pluk
    01.10.1958-01.12.1991 4. motostřelecký pluk
    01.10.1958-01.12.1991 5. motostřelecký pluk
    01.10.1958-01.11.1991 6. motostřelecký pluk
    01.10.1958-01.09.1961 93. raketometný oddíl
    01.09.1961-01.09.1966 3. průzkumná rota
    01.10.1961-01.09.1976 3. technické opravny
    01.09.1966-DD.MM.1969 14. samostatný dělostřelecký oddíl
    01.09.1966-01.11.1991 3. průzkumný prapor
    01.10.1968-01.11.1991 361. dělostřelecký pluk
    DD.MM.1969-31.12.1989 14. samostatný raketometný oddíl
    01.09.1976-01.11.1991 3. prapor oprav techniky
    DD.MM.1979-DD.MM.RRRR 13. prapor chemické ochrany
    DD.MM.1979-DD.MM.1988 3. baterie velení a dělostřeleckého průzkumu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 13. protiletadlový pluk
    01.10.1958-DD.MM.1979 13th Chemical Defence Company
    01.10.1958-01.11.1991 2nd Engineer Battalion
    01.10.1958-01.11.1991 33rd Tank Regiment
    01.10.1958-01.10.1968 3rd Artillery Regiment
    01.10.1958-01.09.1961 3rd Reconnaissance Battalion
    01.10.1958-01.11.1991 3rd Signal Battalion
    01.10.1958-01.10.1961 3rd Technical Supply Battalion
    01.10.1958-01.12.1991 4th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.12.1991 5th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 6th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.09.1961 93rd Rocket-Launcher Division
    01.09.1961-01.09.1966 3rd Reconnaissance Company
    01.10.1961-01.09.1976 3rd Technical Workshop
    01.09.1966-DD.MM.1969 14th Separate Artillery Division
    01.09.1966-01.11.1991 3rd Reconnaissance Battalion
    01.10.1968-01.11.1991 361st Artillery Regiment
    DD.MM.1969-31.12.1989 14th Separate Rocket Launcher Division
    01.09.1976-01.11.1991 3rd Hardware Service Battalion
    DD.MM.1979-DD.MM.RRRR 13th Chemical Defence Battalion
    DD.MM.1979-DD.MM.1988 3rd Command and Artillery Reconnaissance Battery
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 13th Anti-Aircraft Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.10.1958-08.05.1990 Dukelsko-prešovská, popradská, žilinská motostřelecká divize Antonína Zápotockého
    08.05.1990-01.11.1991 Dukelsko-prešovská, popradská, žilinská motostřelecká divize
    01.10.1958-08.05.1990 Motor Rifle Divison of Dukla, Presov, Poprad, Zilina and of Antonin Zapotocky
    08.05.1990-01.11.1991 Motor Rifle Division of Dukla, Presov, Poprad and Zilina
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    01.10.1958-01.11.1991 VÚ 1375 Kroměříž 01.10.1958-01.11.1991
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00801 (3. motostřelecká divize)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69169#406556Verze : 1
    MOD